EnglishEnglish
 
Mateusz Pospieszalski Quintet

Mateusz Pospieszalski Quintet

niedz., 19 marca 2017, 18:00

Opis

Mateusz Pospieszalski Quintet

Energetyczny i charyzmatyczny. Artysta, który w muzyce zajmuje się wszystkim: gra na wielu instrumentach, śpiewa, komponuje, aranżuje i produkuje. Mateusz Pospieszalski, zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Tralala” 19 marca  o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Mateusz Pospieszalski to prawdziwy człowiek renesansu. Gra na saksofonach, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, instrumentach perkusyjnych, akordeonie, śpiewa a także komponuje, aranżuje i produkuje. Jest jednym z najważniejszych polskich producentów muzycznych, aranżerów i kompozytorów muzyki dla filmu i teatru. 

Nowy album zatytułowany „Tralala” w swobodny  sposób traktuje temat utworu, jego folkowo-jazzową interpretację. Trzon zespołu stanowią ojciec i syn, czyli Mateusz i Marek Popieszalscy, śpiewa sam Mateusz, a także Barbara Pospieszalska. Na kontrabasie gra pochodzący z Częstochowy, a robiący już międzynarodową karierę Max Mucha, na perkusji słyszymy świetnego młodego berlińczyka Moritza Baumgartnera. Album „Tralala” powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej , pod czujnym uchem Jacka Gładkowskiego.

„Ta płyta to kwintesencja moich pragnień estetycznych, utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, ale nie lubię być ograniczany formą” – tak Mateusz Pospieszalski opisuje swój nowy album. Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza, co nie dziwi, gdyż on sam określa płytę jako bardzo osobistą, poruszającą tematy dotyczące każdego z nas. Jej obrazu jako całości dopełniają trzy utwory instrumentalne.

Najnowszy album „ Tralala” Mateusza Pospieszalskiego ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2017 roku. Koncert w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się w ramach trasy promocyjnej płyty.

Bilety

Miejsca numerowane