PolskiPolski
 
Thanks Jimi Festival - Koncert Gwiazd: Nigel Kennedy Hendrix Project, Nazareth, IRA

Thanks Jimi Festival - Koncert Gwiazd: Nigel Kennedy "Hendrix Project", Nazareth, IRA

Fri, May 1, 2015, 17:00

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sales closed
Description

Nigel Kennedy zagra Hendrixa na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Kawałki najgenialniejszego gitarzysty w historii rocka nie mogą być z sukcesem przełożone na inny instrument… chyba, że zrobi to jeden z najlepszych współczesnych wirtuozów skrzypiec 1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu „niemożliwego” dokona Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworz znakomity Hendrix Project.

Thanks Jimi Festival już od 13 lat gromadzi w stolicy Dolnego Śląska tysiące fanów gitary. W zeszłym roku na wrocławskim Rynku pojawiło się ich dokładnie 7 344. W tym roku pomysłodawca imprezy – Leszek Cichoński planuje tę liczbę przebić, zapraszając do Wrocławia m.in. słynnego brytyjskiego skrzypka, w którego rękach skrzypce zabrzmią z mocą najlepiej nagłośnionej elektrycznej gitary!

Nigel Kennedy to artysta zaskakujący i rewolucyjny. Otrzymał znakomite wykształcenie muzyczne, ucząc się gry na skrzypcach u samego Yehudi Menuhina, a następnie w Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W 1980 zadebiutował z orkiestrą Filharmoników Berlińskich, a w 1987 z Filharmonikami Nowojorskimi.

Jego płyta z Czterema Porami Roku Antonio Vivaldiego sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najlepiej sprzedający się utwór muzyki klasycznej wszech czasów. Jednak klasyka to tylko jedno oblicze Nigela Kennedy'ego, nazywanego również „dzikim człowiekiem popu”. To określenie narodziło się wraz z wydaniem przez niego płyty The Kennedy Experience, inspirowanego twórczością Jimiego Hendrixa. Album pokazał, z jaką łatwością artysta przekracza granice między klasyką a rockiem, tworząc fascynujące interpretacje nieśmiertelnych przebojów.

Hendrix Projekt został okrzyknięty przez brytyjski dziennik the Guardian „wstrząsająco intensywnym” i „niezwykle imponującym”. Elektryczne skrzypce Nigela Kennedy'ego, bass Tomasza Kupca, gitary w rękach Douga Boyle i Juliana Buschbergera oraz instrumenty perkusyjne Ophry Robinsona i Adama Czerwińskiego wyczarowują nową, jazzującą jakość utworów Hendrixa. Połączenie jej z unikalnym talentem i znakomitym kontaktem Nigela Kennedy'ego z publicznością, tworzą podczas występów Hendrix Projekt niesamowitą atmosferę.

Nigel Kennedy najpierw pomoże tysiącom gitarzystów ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa, a później, w Koncercie Gwiazd w Hali Stulecia usłyszymy pełne wykonanie Hendrix Project.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety

Miejsca stojące (płyta):
40 zł - do końca marca

Miejsca siedzące (trybuny):
60 zł - do końca marca

 

 

 

 

Tickets
Sales closed.