PolskiPolski
 
wROCK for Freedom 2016: Sabaton

wROCK for Freedom 2016: Sabaton

Mon, August 29, 2016, 17:00

Zajezdnia MPK
ul. Grabiszyńska 184
Wrocław
sales closed
Description

SABATON zagra na festiwalu wROCK for Freedom 2016 we Wrocławiu!

Najpopularniejsi w Polsce Szwedzi - uwielbiany przez polską publiczność zespół SABATON, będzie gwiazdą festiwalu wROCK for Freedom 2016 organizowanego w legendarnej Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność”.

Festiwal odbywa się w XXXVI rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” i uświetni otwarcie Centrum Historii Zajezdnia powstającego w tym historycznym miejscu. Zapraszamy do Wrocławia 29 sierpnia, w jeden z ostatnich wakacyjnych dni.

Obok Sabatona wystąpią polscy wokonawcy.

SABATON (Szwecja) heavy metal, power metal
Illusion
Hunter 

Najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków ponownie poprowadzą w naszym kraju lekcję, na której z całą pewnością nie zabraknie polskich wątków. Obecność obowiązkowa! Miłość zespołu Sabaton do polskich fanów jest wielka i odwzajemniona. Pięknym jej przejawem było DVD Szwedów zrealizowane przez ponad półmilionową widownią na Przystanku Woodstock. Ale każdy ich przyjazd do Polski, nawet na klubowy koncert, jest wydarzeniem szczególnym. Jeden z powodów to rzecz jasna polskie wątki w twórczości kapeli z Falun. Utwór „40:1” opisujący bitwę pod Wizną przeszedł już wśród polskich fanów do legendy, podobnie jak kompozycja „Uprising” opowiadająca o Powstaniu Warszawskim

Kolejna już wizyta szwedzkiej kapeli w Polsce poświęcona będzie promocji znakomitego krążka "Heroes". Znalazła się na nim kolejna w dorobku Sabatona piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859". 

Z pewnością zabrzmi podczas koncertu, obok innych znakomitych kawałków tej znamienitej heavymetalowej załogi.

Tickets
Sales closed.