PolskiPolski
 
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Andrzej Korycki & Dominika Żukowska

Thu, October 1, 2015, 20:00

sales closed
Description

Korycki & Żukowska – Okudżawa, Wysocki i szanty w Starym Klasztorze!

Doskonale znany zarówno miłośnikom żeglowania,  jak i rosyjskich klimatów duet, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska,  wystąpi 5 października w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Koncert składał się będzie z 3 części – w pierwszej usłyszymy rosyjskie ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, w drugiej piosenki autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku, a o trzeciej części zadecyduje publiczność wspólnie z artystami. 

Klimat Sali Gotyckiej na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nastrojowych ballad, jak i żeglarskiego wspólnego śpiewania. Miejsca siedzące są numerowane, wiec warto pospieszyć się z zakupem biletów, aby być jak najbliżej sceny i występujących artystów.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. Zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Yacht Rock&Roll”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Fale”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. 

Obecnie występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku. 

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami… 

Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wspaniałych ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

Źródło: organizator wydarzenia

Tickets
Sales closed.