PolskiPolski
 
Lutto Lento (PL), Powell (UK), Flowdan (UK), Regis (UK), Actress (UK)

Lutto Lento (PL), Powell (UK), Flowdan (UK), Regis (UK), Actress (UK)
Avant Art Festival 2017 Warszawa

Sat, October 7, 2017, 22:00

Klub Niebo
ul. Nowy Świat 21
Warszawa
sales closed
Description

Lutto Lento

Lubomir Grzelak, artysta dźwiękowy, muzyk i DJ, współwłaściciel DUNNO Recordings, występuje zwykle pod pseudonimem Lutto Lento. Wykorzystuje w dużej mierze wyszukiwane i nagrane dźwięki, syntezatory, obiekty, konstruowane przez siebie pętle taśmowe. Występował na wielu festiwalach, odbył trasy koncertowe między innymi z Bonnie Prince Billy, występował w różnych kolaboracjach, także z Michałem Urbaniakiem podczas festiwalu Era Schaeffera. Komponuje muzykę do teatru i tańca współczesnego, skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu Michała Marczaka 'Wszystkie Nieprzespane Noce'. Jego muzyka ukazała się w takich wytwórniach jak FTD, Where To Now? czy Transatlantyk. W tym roku wydał debiutancki album długogrający “Dark Secret World”.

Powell (UK)

Brytyjski, kwaśny ekstrakt w beatowych odcieniach, o nieco cut-upowym IDM-uroku. Muzyka do tańca eksperymentalnego.

Czerpiący inspiracje z acid, techno, punk i zacierający granice między tymi gatunkami, londyński DJ i producent od początku dekady umacnia i potwierdza swoją pozycję na niwie muzyki elektronicznej. Nie tracąc na walorach imprezowych, twórczość jego pozostaje odarta z ozdobników, surowa, w niespodziewany sposób meandrująca – zachowując właściwe parametry zabawowe. Koktajl silnie zakwaszony, beaty odpowiednio gęste i głębokie, cięcia, skrawanie i inne cut-upowe zabiegi tworzą szklarniowe warunki do tańca eksperymentalnego. P.S. Nie znosi go sam Steve Albini.

Flowdan (UK)

Pamiętana z występu na AAF 2015 legenda UK-grime powraca: mistrzowski MC-warsztat na kanwie bitewnych nastrojów młodzieży z kiepskich dzielnic.

UK-grime w najlepszym wydaniu ponownie na scenie Avant Art. Znany ze współpracy m.in. z The Bug, MC przyswaja, przetwarza i wyraża nastroje młodzieży z zapadłych sektorów metropolii: gniew, frustracja i przemoc dzięki precyzji i indywidualnemu sznytowi artysty bezkonfliktowo łączą się tu z nastrojami energetyczno-imprezownymi. Jungle, ragga, wygięty po swojemu post-dubstep.

Regis (UK)

Klasyk brytyjskiego techno o odcieniu przemysłowym i założyciel wytwórni Downwards: wyczuwalne inspiracje wczesnym UK-industrial, silna redukcja brzmieniowa, miejskie hipnotyzmy.

Aktywny od ponad dwóch dekad założyciel (w 1993 - wraz z Peterem Huttonem aka Female) wpływowego labelu Downwards z żelazną konsekwencją i w niezliczonych inkarnacjach badający potencjał techno w jego przemysłowych odcieniach. Zakorzeniony w (post-)industrial lat '80, brytyjski DJ i producent bada warunki wyjściowe dla wielopłaszczyznowej redukcji i przestrzenie hipnagogiczne, które, nie tracąc potencjału tanecznego, pozostają bezkompromisowe, synestezyjne, hipnotyczne.

Actress (UK)

Brytyjski producent powraca po kilku latach ciszy z nowym materiałem dla Ninja Tune: w wydaniu jednocześnie klubowym, jak i najbardziej do tej pory eksperymentalnym: afrofuturyzm, electro/calypso, Detroit techno skorelowane przy pomocy precyzyjnych dawek szumów i zgrzytów. Na AAF artysta zaprezentuje się w secie Djskim.

Zwarta, niepozbawiona ostrza eksperymentalnego, formuła klubowa w odcieniach afrofuturystycznych. Z nowym albumem dla Ninja Tune, w kolażowy a zwarty i emocjonalnie naznaczony sposób, brytyjski artysta ściera ze sobą nastroje Detroit-techno, inklinacje ciemnym electro/calypso, jakości charakterystyczne dla odtwarzaczy przenośnych, szumy i zgrzyty, przy konsekwentnie głębokich beatach. Podczas tegorocznej edycji AAF zaprezentuje się w secie Djskim.

Tickets
Sales closed.