PolskiPolski
 
Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka: Prins Thomas

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka: Prins Thomas

Sat, January 21, 2017, 21:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sales closed
Description

Od Nowego Roku wracamy do Hipnozy z cyklem Before Tauron Nowa Muzyka. Jako pierwszy zagra dla Was norweski książę! W sierpniu Prins Thomas oczarował katowicką publiczność podczas występu na jednej ze scen Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Nie inaczej będzie tym razem! 

Pochodzący z Oslo Thomas Moen Hermansen zasłynął, wraz z Lindstromem i Toddem Terje, jako twórca brzmienia "norweskiego disco". Jego muzyka nie daje się jednak tak łatwo zaszufladkować. Oprócz inspiracji disco Prins Thomas sięga również po ambient, kosmische musik, techno i progressive rock. Djing zafascynował go pod koniec lat 80. Od tamtej pory łączył miksowanie płyt z graniem na basie w zespołach przeróżnej prowieniencji. Dwutorowe doświadczenia muzyczne zaowocowały unikalnym stylem, który zachwyca fanów na całym świecie.

Sam Prins Thomas jest bardzo skromny, nie posiada typowego djskiego biogramu i uważa, że gdyby nie zajmował się muzyką, mógłby zostać np. kucharzem. Na szczęście dla nas wciąż skupia się na występach DJ-skich i wydawaniu kolejnych albumów – ostatni, zatytułowany „Principe Del Norte” ukazał się na początku 2016 roku. Płytę wypełnia ponad 90 minut rozimprowizowanej mieszanki house’u, dubu i ambientu ze sprytnie wplecionymi inspiracjami rockowymi. 

21 stycznia Prins Thomas zagra w Hipnozie. Przed występem gościa z Norwegii zaprezentuje się iRobot (Last Robots) oraz Lex. Zapraszamy!

Tickets
Sales closed.