PolskiPolski
 
City Sounds: Hindi Zahra

City Sounds: Hindi Zahra

Wed, November 25, 2015, 20:00

sales closed
Description

HINDI ZAHRA zaśpiewa we Wrocławiu!

City Sounds ma zaszczyt zaprosić na koncert marokańsko-francuskiej artystki porównywanej do Billy Holiday, Patti Smith i Norah Jones. HINDI ZAHRA wystąpi 25 listopada w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Hindi Zahra - urodzona w 1979 r. w Khouribg, w Maroko, obecnie mieszka we Francji. Jej ojciec związany był z armią, matkę można natomiast nazwać okazjonalną aktorką i piosenkarką, przy czym głównie opiekującą się domem i rodziną. Można przypuszczać, że to właśnie dzięki jej zainteresowaniom, Hindi Zahra zainteresowała się działalnością twórczą. Mając 18 lat porzuciła szkołę i dostała pierwszą pracę w Luwrze. Dzięki temu miała możliwość zbliżenia się do sztuki i poznania jej od podszewki. Niedługo później, w tajemnicy, Hindi zaczęła tworzyć pierwsze teksty i melodie.

Muzyka Hindi Zahry porównywana jest do twórczości Billy Holiday i Norah Jones. Wyróżnia ją jednak egzotyka, którą zawdzięcza francusko- marokańskiemu pochodzeniu. Hini Zahra w swoich piosenkach potrafi subtelnie łączyć elementy bardzo współczesne z dźwiękami orientalnymi. Zachwyca nowym brzmieniem i doskonałym, pięknym głosem. Najlepszą rekomendacją młodej artystki jest fakt, że jej debiutancki album „Handmade” został w 2010 roku wydany przez francuski Blue Note, a listopadzie tego samego roku dostała francuską nagrodę Constantin za Najlepszy Album Roku.

Podczas wrocławskiego  koncertu artystka promować będzie swoją najnowszą płytę pt. „Homeland”, która ukazała się w tym roku.Album "Homeland" do hołd Hindi Zahry dla jej ojczyzny, dla korzeni. Korzeni muzycznie bogatych, bo mama i ciocie słuchały muzyki Berberów i Hindusów, zaś wujkowie płyt Led Zeppelin i Boba Marleya. To także efekt wieloletnich podróży artystki po świecie i chłonięcie rozmaitych dźwięków w miejscach, w których była. Nagrania odbyły się w Paryżu. Cechą wspólną piosenek jest ciepło, pogoda, przestrzenność. Są rezultatem częstego przebywania Hindi Zahry w miejscach, w których było dużo słońca oraz przestrzeń morza lub oceanu. Piosenki suną powoli, dostojnie. Wskazówką tego, czego można się spodziewać po "Homeland" niech będą ci, którymi Hindi Zahra się inspiruje. A są to między innymi: Miriam Makeba, Césaria Evora, Marvin Gaye, Nina Simone. Zaś recenzenci porównują artystkę z takimi wykonawcami jak Beth Gibbons, Manu Chao, Billie Holiday, Patti Smith, Norah Jones...

Tickets
Sales closed.