PolskiPolski
 
City Sounds: Olivier Heim - A Different Life

City Sounds: Olivier Heim - "A Different Life"

Tue, March 10, 2015, 20:00

sales closed
Description

City Sounds zaprasza 10 marca do klubu muzycznego Stary Klasztor na koncert promujący najnowszą płytę  OLIVIERA HEIMA, znanego polskiej publiczności z zespołu Tres.B!

Olivier jest Holendrem, który urodził się w USA, a wychował w Luksemburgu. Artysta jest laureatem prestiżowych nagród: Fryderyk 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Paszport Polityki 2012 i plebiscytu Ale Sztuka 2012. Utwory z nadchodzącego albumu miał okazję zaprezentować na Primavera Sound Festival 2014, gdzie został okrzyknięty objawieniem przez znaczący muzyczny portal Mindies, OFF Festival 2014 i Reeperbahn Festival 2014. Na jesieni 2014 roku odbyła się oficjalna premiera długo oczekiwanej, solowej płyty Oliviera Heima „A Different Life“. Album jest dostępny w iTunes store, a także w popularnych serwisach streamingowych m.i. Spotify. Fizyczny krążek można kupić  na profilu artysty Bandcamp. Premiera płyty odbiła się szerokim echem w mediach , a sam album wymieniany był wielokrotnie w najważniejszyh rankingach muzycznych.

Album „A Different Life“ jest podsumowaniem twórczego i pracowitego czasu po zawieszeniu działalności Tres.b, a także wszystkich zmian, jakie zaszły w życiu artysty. Połączenie elektrycznych gitar z przestrzennym brzmieniem instrumentów klawiszowych i eterycznym wokalem, to nowy kierunek na muzycznej drodze Oliviera. Mogli się o tym przekonać Ci, którzy dotarli na koncerty Oliviera podczas jesiennej trasy koncertowej.

Na albumie znalazło się 9 autorskich kompozycji, a wśród nich singiel “Ocean“, do którego teledysk ukazał się w październiku. Wszystkie utwory zostały nagrane, zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza. Za mastering odpowiada nominowany do nagrody Grammy Joe Lambert, który współpracował z takimi gwiazdami jak Toro y Moi, Deerhunter, The National. Autorkami zdjęcia okładkowego są Zuza Golińska i Magdalena Łazarczyk. Oprawą graficzną płyty zajęła się Zuza Golińska

Znani i cenieni dziennikarze muzyczni o nowym materiale powiedzieli:
“Znakomity materiał!...Cudo!” - Piotr Stelmach, Trójka Polskie Radio
“Ocean to numer bitelsowski“ - Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza

Źródło: organizator wydarzenia

Tickets
Sales closed.