PolskiPolski
 
EKT - Gdynia

EKT - Gdynia

Fri, May 15, 2015, 20:30

sales closed
Description

EKT – Gdynia zagra w Starym Klasztorze!

Legenda piosenki turystycznej i żeglarskiej powraca do Wrocławia! Koncert EKT – Gdynia odbędzie się 15 maja w dobrze już znanym szantowej publiczności, klubie Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

Zespół EKT Gdynia powstał na początku 1986 roku na Kaszubach w Kieleńskie Hucie pod Gdynią, na wdzięcznym łonie Ogólnopolskiego Elitarnego Klubu Turystów "Do Baru". Siedziba klubu znajduje się w Gdyni i stąd nazwa zespołu. Jest to mylące, ponieważ obecny skład zespołu niemal wcale nie jest związany z Gdynią, a nawet z Pomorzem. Jedynym rodzynkiem, członkiem pierwszego legendarnego składu, człowiekiem nie tylko mieszkającym, ale również pracującym w Gdyni (konkretnie w Porcie) jest Jan Wydra, autor wielu tekstów i muzyki do większości naszych utworów. Rok po debiucie do zespołu doszedł Irek „Messalina” Wójcicki, którego teksty stanowią do dziś żelazny repertuar kapeli. Nieodżałowany „Messalina”  zmarł 26 listopada 2011.

Obecnie grupę tworzą:

Jan Wydra – gitara, wokal
Jacek Fimiak – perkusja, wokal
Krzysztof Kowalewski – gitara, wokal
Kamil Szewczyk – gitara basowa
Marek Remik Remiszewski – manager

EKT Gdynia to zespół nagradzany na wszystkich liczących się festiwalach Polsce. Zaczynali od piosenki turystycznej (od której do końca nie odeszli do dziś), by potem ugruntować swoją pozycję w nurcie piosenki morskiej i żeglarskiej.

Zespół wydał następujące płyty

Ja stawiam – 1990
Oczywiście – 1994
Wreszcie płynę – 1998
Pójdę przez morze – 1999
Koncert z okazji XX-lecia zespołu – live

Źródło: organizator wydarzenia

Tickets
Sales closed.