PolskiPolski
 
Ethno Jazz Festival: Eric Marienthal i eM Band Orkiestra

Ethno Jazz Festival: Eric Marienthal i "eM Band" Orkiestra

Mon, December 1, 2014, 19:00

sales closed
Description

Eric Marienthal i "eM Band" Orkiestra zagrają w Starym Klasztorze!

Legenda smooth-jazzowego saksofonu, ulubiony muzyk największych światowych gwiazd - Eric Marienthal,  wystąpi z 14 osobową orkiestrą "eM Band"  1 grudnia w klimatycznej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Elton John, Barbra Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Burt Bacharach, B.B. King, Chick Corea, Olivia Newton-John - to tylko niektóre z gwiazd, z którymi grywał Eric Marienthal. Szerszej publiczności może być znany jako wykonawca przewodniego tematu telewizyjnego serialu "Moda na sukces".

We Wrocławiu Eric Marienthal wystąpi z towarzyszeniem superorkiestry rozrywkowej "eM Band" skupiającej najlepszych polskich instrumentalistów jazzowych. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najsłynniejsze smooth-jazzowe dokonania Artysty w specjalnych aranżacjach Marka Podkowy znanego ze współpracy muzycznej m.in. z Kayah, Golec uOrkiestra, Justyna Steczkowska i Edyta Górniak. "eM Band" Orkiestra to jedyny polski  big-band, który zaakceptował do współpracy Eric Marienthal.

Eric Marienthal to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w świecie saksofonistów jazzowych. Amerykański muzyk przyszedł na świat w 1957 roku w Sacramento w Kalifornii. Absolwent Berklee College of Music w Bostonie pod kierunkiem Joe"ego Violi. Później  przeprowadził się do Los Angeles, gdzie występował z zespołem Ala Hurta oraz Johna Novello. Dzięki Johnowi Eric nawiązał też współpracę z Chickiem Coreą, który poszukiwał saksofonisty do swego zespołu Elektric Band. Ich wspólne nagrania przyniosły zespołowi 2 nagrody Grammy oraz zaowocowały propozycją na solową płytę Erica "Voices of The Heart", która ukazała się w 1987 roku.

Koncertował na całym świecie, ma na swoim koncie 15 albumów i setki nagrań z największymi gwiazdami. Był członkiem legendarnych grup jazzowych: Chick Corea Elektric Band i Yellowjackets. Eric jest także autorem trzech podręczników do gry na saksofonie oraz nauczycielem akademickim.

Żródło: organizator wydarzenia

 

Tickets
Sales closed.