PolskiPolski
 
Ethno Jazz Festival: Zingaros New Gypsy Tango feat. Magdalena Lechowska

Ethno Jazz Festival: Zingaros New Gypsy Tango feat. Magdalena Lechowska

Sun, June 26, 2016, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sales closed
Description

Ethno Jazz Festivalu  zaprasza miłośników tanga oraz muzyki cygańskiej na koncert argentyńskiej grupy ZINGAROS,  czołowych reprezentantów nurtu New Gypsy Tango.

Koncert odbędzie się 26 czerwca w klimatycznych gotyckich wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego w ramach cyklu Muzyka Świata. Po koncercie podczas Milongi wraz z zespołem wystąpi wokalistka Magdalena Lechowska, Polka o latynoskiej duszy! 

Muzyka, którą grają ZINGAROS  zawiera w sobie dwa różne style: tango i melodie cygańskie. Pomieszanie tych gatunków daje w rezultacie unikalny styl charakteryzujący się pasją i euforią pochodzącymi z muzyki cygańskiej oraz melancholią i nostalgią typową dla argentyńskiego tango. Muzyka Zingaros jest wrażliwa i bardzo opisowa. Przywodzi na myśl doświadczenia życiowe Cyganów ze Wschodniej Europy poprzez akordy i dźwięki płynące z argentyńskiego tango. Utwory, śpiewane w języku romani i rosyjskim lub całkowicie instrumentalne tworzą barwną paletę dźwięków, które dają świadectwo codziennego życia Cyganów: wiosenny poranek, spotkania przy ognisku, chłodne wieczory czy galopujące w oddali konie. Opisują także wiatr, tańce, miłości i marzenia.  Wszystko woła w twoją stronę, abyś poczuł…

Zespół Zingaros tworzą:

Alejandro Montero - Z jego podejściem pełnym pasji do muzyki, dalekim od akademickich rozwiązań rozwinął ogromne zdolności do gry na instrumentach strunowych: gitarze, bałałajce, buzuki, skrzypcach, tamburze, sazie i mandolinie, które nadały smaku jego bałkańskim, orientalnym i cygańskim interpretacjom. Grał w zespołach greckich, arabskich, żydowskich i armeńskich (I-Xenites, Mikonos ensemble, Sefardi ensemble). W 2004 założył zespół muzyki cygańskiej Zingaros. 

David Macchione - Nauczyciel muzyki. Ukończył akademię skrzypiec Suzuki oraz kompozycję muzyczną na Uniwersytecie Narodowym w Kordobie. Zgłębiał wiele popularnych gatunków muzycznych, w tym argentyńskie tango i folklor. Występował gościnnie w zespołach takich znanych zespołach jak León Gieco czy The Caligaris. 

Alexander Garate - Bask z pochodzenia. Rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku 6 lat. Swoje zainteresowanie akordeonem rozwinął z konserwatorium w San Sebastian. Poza muzyką baskijską zgłębiał także inne gatunki muzyczne aby poszerzyć swój repertuar, takie jak musette, czardasze czy tango. Osiedlił się w Argentynie w 1991 roku. obecnie uczy gry na akordeonie w Collegium w Kordobie. 

Magdalena Lechowska urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystująca stylistykę południowoamerykańską do interpretacji polskich tang!

Tickets
Sales closed.