PolskiPolski
 
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016: B.B.King Tribute Guitar Summit

Gitarowy Rekord Guinnessa 2016: B.B.King Tribute Guitar Summit

Sat, April 30, 2016, 19:30

sales closed
Description

B.B.KING TRIBUTE GUITAR SUMMIT w przeddzień Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu!

30 kwietnia 2016 roku, w dniu poprzedzającym wielkie gitarowe święto związane z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu, zapraszamy na niezwykły koncert do Starego Klasztoru.

Znani w kraju i za granicą muzycy bluesowi zagrają utwory B.B.Kinga – Króla Bluesa, by uczcić pamięć wielkiego gitarzysty w rok po jego śmierci. 

Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć największe przeboje oraz mniej znane kompozycje B.B. Kinga ze wspólnej płyty polskich muzyków nagranej z inicjatywy Dr Bluesa: B.B. King Tribute – w hołdzie Królowi Bluesa. 

W setliście projektu znajdziemy utwory, które w swojej karierze wykonał B.B.King.. Są to nie tylko najbardziej znane utwory z jego repertuaru, spopularyzowane i wykonywane przez kilka dekad, jak na przykład: „Let The Good Times Roll”, „Rock Me”, „How Blue Can You Get”, czy nagrodzony Grammy – „Thrill Is Gone”, ale także mniej znane kompozycje, które choć równie piękne, są często już zapomniane: „Beautician Blues”, „Night Life”, „I’m Moving On”, „Peace To The World” i inne.

Patronem medialnym koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Bluesowe.

W koncercie „Dr Blues w hołdzie Królowi Bluesa” wystąpią:

Dr Blues /Krzysztof Rybarczyk/ - vocal, guitar
Tomasz Orłowski - trumpet
Karol Wieczorek - tenor sax
Piotr Świętoniowski - keyboards
Piotr Michalak - keyboards
Andrzej Stagraczyński - bass
Mariusz "Bobek" Bobkowski - perkusjonalia
Bartek Niebielecki - drums II

oraz gościnnie:

Leszek Cichoński - guitar
Jacek Jaguś - guitar, vocal
Bartek Miarka - guitar
Marek Napiórkowski – guitar
+ niespodzianki

Po koncercie, tradycyjnie już, zapraszamy na wspólne granie w ramach Rekordowego Jam Session. Będzie to ostatnia szansa na przegranie utworów, które wykonamy razem 1 maja na wrocławskim Rynku. Utwory B.B.Kinga są przez was często nominowane do listy Gitarowych Przebojów Wszech Czasów, którą  tworzymy na facebookowym fanpageu Gitarowego Rekordu Guinnessa. 

Gorąco zapraszamy na koncert i do wspólnego grania, a dzień później prosto na wrocławski Rynek, by ponownie pobić Gitarowy Rekord Guinnessa!

Tickets
Sales closed.