PolskiPolski
 
Grażyna Łobaszewska i Ajagore

Grażyna Łobaszewska & Ajagore

Mon, January 30, 2012

Dom Kultury "Pod Lipami"
os. Pod Lipami, pawilon 108A
Poznań
sales closed
Description

Grażyna Łobaszewska - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów.  "Najczarniejsza z białych kobiet", bez wahania porównywana z Arethą Franklin czy Billie Holiday. 

Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Od 2008 r. p. Grażynie regularnie towarzyszy tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest najnowsze wydawnictwo dedykowane pamięci Czesława Niemena pod tytułem "Dziwny jest…" - produkt charakteryzujący się wysoką klasą i nowoczesnymi aranżacjami, skutecznie przypominającymi twórczość mistrza sprzed lat, jak również przybliżającymi niezwykłe przeboje młodszej publiczności. Podczas koncertu widzowie będą mogli posłuchać największych przebojów mistrza, między innymi: „Dziwny jest ten świat”, "Płonie stodoła”, „Jednego serca” czy też „Wspomnienie”. To właśnie sam Czesław Niemen powiedział przed śmiercią: „Grażyna posiada odpowiednią wrażliwość do interpretowania mojej twórczości”. Po latach słowa okazały się prorocze, o czym będzie się można przekonać już wkrótce, podczas koncertu. Prócz utworów z repertuaru Czesława Niemena nie zabraknie oczywiście największych przebojów Artystki, takich jak "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy". 

Połączenie głosu i charyzmy jednego z najwybitniejszych głosów z doskonałym repertuarem legendy polskiej muzyki w odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.  Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż data gorzowskiego koncertu zbiega się z rocznicą urodzin Czesława Niemena, co z pewnością uczyni to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. 

Ogólnopolski patronat nad projektem i trasą kocertową objęły TVP2 oraz Program 1. Polskiego Radia. 

Tickets
Sales closed.