PolskiPolski
 
Jazz Night with Michał Wierba - Vertigo Trumpet Jazz Battle

Jazz Night with Michał Wierba / Vertigo Trumpet Jazz Battle

Fri, April 27, 2018, 19:30

sales closed

Promoter statement

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Description

Zapraszamy na koncert młodego pianisty jazzowego, który szturmem podbija polski, i nie tylko, rynek jazzowy. Współpracował m.in. z legendarnym perkusistą zespołu Wayne'a Shortera - Ronnie'em Burrage'em, a obecnie pracuje nad solowym, studyjnym albumem.

Godzina 22:30

Vertigo Trumpet Jazz Battle vol. 3

Zapraszamy na pojedynek dwóch trębaczy: Jana Chojnackiego i Dominika Gawrońskiego.

Wieczór poprowadzi niezastąpione - Dominik Mąkosa Trio


"Przestrzeń muzyczna, z którą spotkamy się na co dzień, w swym jakże nieograniczonym bogactwie, dostaje kolejny wspaniały prezent. Potencjał młodego, zaskakującego i złożonego języka, w którym mieszają się plany i warstwy, będące jednocześnie licem i ruchomym tłem. W wydawałoby się typowo pianistycznych zabiegach zamiany funkcji rejestru, przesuwania frazy, jak i akcentowania jej w nieoczekiwanym momencie, kompozycja i jej sekcyjne wykonanie nabiera wspaniałych orkiestrowych cech. Obecność koloru zmieszanych ze sobą faktur fortepianu, kontrabasu w często przenikających się pięknych melodiach i znakomicie wyważonych perkusjonaliów tworzy bardzo ciekawy, strukturalny kształt, w temacie i solach stanowiąc zwartą, mimo wielu dekonstrukcji kompozycję. Młody, utalentowany kompozytor, aranżer i pianista Michał Wierba dodaje nam właśnie czegoś świeżego i zdrowego do tego jazzowego tygla. Doskonalił swe umiejętności pod okiem wybitnych polskich pianistów jazzowych, by teraz rozwijać skrzydła w kolejnych wzlotach, ukazując kształtujący się osobisty, artystyczny horyzont." (Marek Bałata)

"Michał Wierba, świadomy swych umiejętności technicznych, ma naturalną predylekcję do robienia show. Fantazyjny strój, biżuteria, ozdoby są tylko elementem prezentacji.(…)Repertuar mieni się kolorami, jak rajski ptak. Michał Wierba cieszy się swą muzyką i chce się podobać publiczności. I robi to szczerze. Swój cel i aplauz publiczności osiąga bardzo szybko. Nasza zazwyczaj zasłuchana klubowa publiczność nieomal zrywa się do tańca, głośno reagując na każdy dźwięk. Wchodzi z Artystami w dialogi, na żywo komentując wydarzenia na scenie. Wśród zgromadzonych widzimy bardzo wiele nowych twarzy. Są u nas po raz pierwszy. Przyjechali za swym idolem." (Tomasz Pierchała, 12/14 Jazz Club)

SKŁAD ZESPOŁU:

Michał Wierba - piano
Marcin Chatys - bass
Szymon Piotrowski - drums

Oficjalna strona Michała Wierby: https://www.wierba.com/ 

Tickets
Sales closed.