PolskiPolski
 
Mazowsze świątecznie

Mazowsze świątecznie

Tue, December 6, 2016, 18:00

Hala Arena
ul. Wyspiańskiego 33
60-751, Poznań
sales closed
Description

W wielu polskich domach, każda wigilia rozpoczyna się polonezem „Bóg się rodzi” w wykonaniu zespołu Mazowsze. W świątecznym repertuarze poszukujemy tradycji i wspomnień z dzieciństwa.

Podczas koncertu 6 grudnia w Poznaniu będzie niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć na żywo kolędy i pastorałki tego znakomitego zespołu. 

Koncert Świąteczny to nie tylko utwory bożonarodzeniowe, to przybliżenie tradycji naszego kraju. W programie barwy zmieniać się będą jak w kalejdoskopie, muzyka obudzi niezapomniane wrażenia, taniec i śpiew, śpiew           i taniec. Będzie można zobaczyć najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu i usłyszeć najbardziej popularne piosenki.  W wirze kolorów przepięknych strojów, z dwudziestu etnograficznych regionów Polski, pojawią się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

MAZOWSZE należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów naszego kraju.  Dla tysięcy odbiorców zagranicznych, koncerty zespołu były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” napisał o zespole szwajcarski dziennik “Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff nazwał MAZWOSZE perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Zespół MAZOWSZE występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na   5 kontynentach.

Tickets
Sales closed.