PolskiPolski
 
Mela Koteluk

Mela Koteluk

Sun, November 23, 2014, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sales closed
Description

Mela Koteluk – „dziewczyna ze spadochronem” - zagra w Eterze!

Jedna z najciekawszych artystek zdobywająca przebojem polską sceną muzyczną, Mela Koteluk,  wystąpi we wrocławskim klubie Eter już 23 listopada!

 

Mela, a właściwie Malwina Koteluk, jest wokalistką i autorką tekstów znaną publiczności z piosenki „Spadochron”, która zawojowała listy przebojów polskich rozgłośni radiowych. Urodziła się w Sulechowie, z wykształcenia jest kulturoznawcą. Mela od szesnastego roku życia mieszka w Warszawie. Pierwsze kroki stawiała miedzy innymi w Konkursie na Interpretacje Piosenek Agnieszki Osieckiej Pamiętajmy o Osieckiej, Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa Czy to jest kochanie, Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezje czy Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej.

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Gaba Kulka czy grupa Scorpions (wystąpiła z nimi między innymi w Royal Albert Hall).

 

W maju 2012 roku nakładem EMI Music Poland ukazał się jej debiutancki album „Spadochron”. Kompozycje z tej płyty są stałą pozycją na play-listach w mediach, często można je usłyszeć w Radiowej Trójce i Eska Rock.  Utwór „Dlaczego drzewa nic nie mówią” dostał się do finału konkursu „Wow! Music Award” organizowanego w ramach Orange Warsaw Festival. W 2013 r. Mela w duecie z Czesławem Mozilem nagrała Pieśń o szczęściu – utwór promujący film Baczyński w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie Nie bądź dźwiękoszczelny, a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu Ale Sztuka.

Jest laureatką Fryderyków 2013  w kategoriach Debiut roku i Artysta roku

We Wrocławiu Mela pojawi się z zespołem w składzie:

Mela Koteluk – śpiew
Tomasz Krawczyk – gitary
Miłosz Wośko – instrumenty klawiszowe
Kornel Jasiński – gitara basowa
Robert Rasz – perkusja
Ola Chludek – chórki

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca stojące:
45 zł - przedsprzedaż
50 zł - w dniu koncertu

Miejsca siedzące:
60 zł - balkon

Tickets
Sales closed.