PolskiPolski
 
Mitch i Mitch i Kassin

Mitch & Mitch & Kassin

Wed, April 19, 2017, 21:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sales closed
Description

Jedno z najciekawszych zjawisk polskiej sceny muzycznej na żywo w Katowicach! 19 kwietnia w Hipnozie zagra słynący z energii i poczucia humoru zespół Mitch & Mitch. Wraz z nimi na scenie pojawi się także brazylijski artysta Kassin.  

Mitch & Mitch grają razem od 2002 roku. Początkowo występowali jako duet, ale niedługo później do Macia Morretiego i Bartka Tycińskiego dołączyli kolejni muzycy, w większości związani z alternatywnym środowiskiem skupionym wokół warszawskiej wytwórni Lado ABC. Po 15 latach grania, Mitch & Mitch mają na koncie ponad 5 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych. Występowali w miejscach mieszczących 10, 100, 1000 i 10000 osób, wszędzie pozostawiając publiczność w stanie euforii. W 2016 roku Mitch & Mitch otrzymali podwójnego Fryderyka za nagrania ze Zbigniewem Wodeckim.

Po szalonym roku spędzonym w trasie z gwiazdą polskiej estrady, kolejnym wyzwaniem była podróż do jednej z podświadomych ojczyzn zespołu - Brazylii. Tam Mitche spotkali się z równie legendarnym producentem i muzykiem Kassinem, znanym z projektu +2, współtworzącym Orquestra Imperial, a oprócz tego współpracujacym z gwiazdami brazylijskimi (Gal Costa, Marcos Valle) i zagranicznymi (Gilles Peterson, Mitch & Mitch). Efektem ich spotkania jest płyta "Visitantes Nordestinos", wspólne koncerty i nowa muzyczna miłość Kassina - Skaldowie.

Mitch & Mitch oraz Kassin już 19 kwietnia na żywo w Hipnozie!

Tickets
Sales closed.