PolskiPolski
 
Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Koncert Noworoczny

Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: Koncert Noworoczny

Sun, January 20, 2019, 18:00

sales closed
Description

Filharmonia Uniwersytecka we Wrocławiu zaprasza na „Koncert Noworoczny” – z cyklu „Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu”. Koncert ten jest nie tylko inauguracją Filharmonii Uniwersyteckiej, ale także roku koncertowego z okazji 20-lecia Zespołu Solistów Ricordanza.

Program koncertu:

I część – ok. 40’

Wolfgang Amadeusz Mozart – Divertimento No. 1 in D major, KV. 136

Tomaso Giovanni Albinoni – Concerto a Cinque C major Op.5, No 12

Stanisław Sylwester Szarzyński – Sonata D dur

Vivaldi – Concerto in B minor for violin & orch. RV580

Przerwa – 20′

II część – ok. 40′

Wolfgang Amadeusz Mozart – Divertimento No. 3 in F major KV. 138

Antonio Vivaldi – Concerto in D minor, RV 565, Op. 3, No. 11
Jean Sibelius – Andante festivo

Johan Sebastian Bach – Concerto E major for violin & orch. BWM 1042

Wykonawcy koncertu:

Zespół Solistów Ricordanza pod kierownictwem artystycznym Viktora Kuznetsova

 Wrocławski Zespół Solistów „Ricordanza” powstał we Wrocławiu w roku 2000. Stworzył go znakomity skrzypek i pedagog Viktor Kuznetsov, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui. Wykształceni przez niego skrzypkowie, (młodzi, utalentowani, grający na wysokiej klasy instrumentach z XVIII i XIX wieku) byli tego zespołu zaczynem.

W swym stylu muzykowania „Ricordanza” godzi w sobie dwa typy gry: grę solo i grę zespołową. Z jednej strony każdy muzyk tej kameralnej orkiestry posiada kompetencje solistyczne i często realizuje partie solowe w wykonywanych na estradzie czy nagrywanych dziełach koncertowych. Z drugiej strony muzycy – nie rezygnując z własnej indywidualności i walorów swej gry – wspólnie tworzą tę wartość, jaką jest specyficzne brzmienie „Ricordanzy” i styl i jej interpretacji.

Zespół jest wykonawcą  muzyki włoskiego i niemieckiego baroku (koncertów A. Vivaldiego, T. Albinoniego, A. Corellego, J. S. Bacha), klasycyzmu i romantyzmu, a także dzieł współczesnych oraz muzyki popularnej i jazzu. Cenny element programów „Ricordanzy” stanowią działa nieznane, wydobyte z zapomnienia, a także dzieła po raz pierwszy wykonane. 

Zespół koncertował w wielu krajach Europy (m. in. w Norwegii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech), brał udział w wielu festiwalach, pojawiał się w słynnych salach koncertowych. Jako jedyna z polskich orkiestr regularnie występuje w Filharmonii Berlińskiej jako Berlińska Orkiestra Barokowa i Berlińska Orkiestra Festiwalowa.

Patronem „Ricordanzy” i Filharmonii Uniwersyteckiej jest Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

 


Ceny biletów

50 zł - bilet normalny

Tickets
Sales closed.