PolskiPolski
 
Natalia Kukulska

Natalia Kukulska

Fri, March 27, 2015, 20:00

Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79
61-891, Poznań
sales closed
Description

Good Taste Production zaprasza na koncert Natalii Kukulskiej, który odbędzie się 27 marca o godzinie 20:00 w klubie Blue Note w Poznaniu. Artystka promować będzie swój najnowszy album „Ósmy plan”, którego premiera już w lutym! Zapraszamy!

Jak zawsze obok wokalistki pojawią się świetni muzycy. Aby na żywo oddać charakter płyty na scenie zabrzmią analogowe syntezatoray, jednak nie zabraknie też perkusji, 

za którą zasiądzie Michał Dąbrówka. Każdy, kto choć raz widział na żywo Natalię Kukulskią wie, że jej koncerty są niepowtarzalnymi wydarzeniami. W przypadku tej trasy będzie podobnie – dopracowana w najmniejszych szczegółach muzyka dopełniona zostanie poprzez oprawę wizualną.

Nad nowym materiałem wokalistka pracowała głównie z mężem – Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty. 

Para zafascynowana elektroniczną sceną muzyczną, sięgnęła po bardzo śmiałe rozwiązania, nietypowe dla popu: znajdziemy tu zarówno ciekawe formy, jak i odważne instrumentarium. Powstała muzyka przeplatająca brzmienia syntezatorów analogowych i instrumentów akustycznych, takich jak ksylofon czy perkusja, dodająca czasem brudnego brzmienia. Za miks całego albumu odpowiedzialny był Marcin Bors, który ma na swoim koncie produkcje płyt takich wykonawców jak: Hey, Nosowska, Muchy, Pogodno czy Zalewski.

Ósma płyta artystki to ważny sygnał, że Natalia Kukulska świadomie wycofuje się na dalszy plan. Bez krzyczącego wizerunku, bez wielkich sloganów promocyjnych... Natalia teraz skupia się na tworzeniu. Zwraca się tym samym do słuchaczy otwartych i poszukujących. 

Płytę “Ósmy Plan” promował maxi singiel z utworami “Pióropusz” i “Na Koniec Świata”.

Do piosenki “Pióropusz”  powstał teledysk w technice animacji poklatkowej w reżyserii Marka Skrobeckiego, który współtworzył m.in. oskarową animację “Piotruś i Wilk”. Dość mroczny obraz  doskonale dopełnia atmosferę utworu. “Praca nad tego typu animacją jest wyjątkowo czasochłonna i żmudna. Kilkuminutowy teledysk składa się tysięcy zdjęć, a wszystkie ruchy i gesty ręcznie wykonanej lalki są po milimetrze ustawiane przez animatora. Taki mikroświat ma niepowtarzalny urok” – mówi Natalia. 

“Na Koniec Świata” to ballada nasycona elektroniką. Jest w niej nastrój psychodelicznej kołysanki. a brudna i chropowata faktura utworu podkreśla jego główny temat – przemijanie. Teledysk do piosenki wyreżyserowała Patrycja Woy. Bohaterem jest para staruszków. Pani Marcjanna, która zagrała w klipie, niedawno świętowała swoje setne urodziny. Pozornie proste, czarno-białe ujęcia są wyjątkowo poruszające, a nowoczesny montaż współgra z charakterystyczną elektroniką.

Tym razem zamiast klubowych remiksów duet Kukulska - Dąbrówka zdecydował się na nietypowe wersje utworów, nawiązując współpracę z jednym z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet. Kwartet na nowo zaaranżował 6 premierowych piosenek i singiel “To jest komiks” z płyty CoMix, zastępując typowe dla elektroniki brzmienia i arpegiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik. Utwory w takich odsłonach zostały zarejestrowane live w Alveria Studios pod Krakowem i wchodzą w skład drugiego krążka albumu. Powstały z tych nagrań materiał filmowy będzie dostępny w całości w internecie.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współkompozytorka swoich piosenek. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą o czym świadczy bogaty dorobek i wiele nagród, które ma na koncie.

Natalia nagrała dotychczas 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty.  “Ósmy Plan” to jej najnowsza, ósma solowa płyta, która trafi do sklepów w lutym 2015 roku nakładem wytwórni Warner. Jest ona kolejnym po Sexi Flexi  i Comix albumem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją, nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży, czego dowodem było łącznie osiem nominacji do nagrody Fryderyk za ostatnie albumy. 

Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: "CoMix" (2010), "Sexi Flexi" (2007), "Natalia Kukulska" (2003), "Tobie" (2001), "Autoportret" (1999), "Puls" (1997), "Światło" (1996 ). 

Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jako dziecko wydała trzy krążki, które sprzedały się w rekordowym nakładzie ponad 2,5 miliona egzemplarzy.  

Michał Dąbrówka - jeden z najlepszych  i najbardziej cenionych  perkusistów polskich. Kompozytor i producent muzyczny. Wzięty muzyk sesyjny, który ma na swoim koncie ponad setkę albumów nagranych z czołówką polskich artystów ( min. Woobie Doobie, Edyta Bartosiewicz, Edyta Górniak, Michał Urbaniak, Grzegorz Turnau, Adam Sztaba… ). Od lat nagrywa i koncertuje, zarówno w składach jazzowych, rockowych i popowych , gdzie kilkakrotnie współpracował ze światowej sławy muzykami takimi jak ostatnio - Steve Vai. Wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego perkusisty roku w plebiscytach branżowych magazynów takich jak Perkusista i Top drummer. Od kilku lat coraz chętniej sięga po inne instrumenty, przeżywając na nowo fascynację syntezatorami analogowymi. W swoich produkcjach wykorzystuje również inne instrumenty perkusyjne – w utworze - “Pióropusz” gra na ksylofonie, na którym uczył się już jako nastolatek.

Tickets
Sales closed.