PolskiPolski
 
Natalia Przybysz - Prąd

Natalia Przybysz - "Prąd"

Thu, February 19, 2015, 20:00

sales closed
Description

Sukces wydanej jesienią płyty pt. "Prąd" sprawił, że artystka postanowiła ponownie odwiedzić Wrocław oraz swoich fanów. Koncert Natalii Przybysz z zespołem odbędzie się 19 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Natalia Przybysz to jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek. Zdobyła popularność jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B - Sistars. Po zawieszeniu działalności grupy zaczęła występować głównie pod pseudonimem NATU (jej projekt solowy).

Poza kompozycjami i licznymi współprodukcjami producenckimi stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live. Wydała dwa albumy: Natu & Envee – Maupka comes home i Gram Duszy.

Według redaktorów portalu Jazzsoul.pl przedpremierowa trasa koncertowa Artystki Kozmic Blues była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. Miłe słowa, uznanie i wielka frekwencja podczas koncertów, zarówno fanów Natalii Przybysz jak i miłośników utworów Janis Joplin przyczyniły się do wydania w czerwcu 2013 roku płyty Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin.

Najnowsza płyta Natalii Przybysz p.t. Prąd ukazała się 17 listopada ubiegłego roku.

Punktem wyjścia do pracy nad albumem była piosenka Niebieski z ostatniego wydawnictwa pt. Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin. Tym samym Artystka postanowiła kontynuować przygodę z bluesem i klimatem rocka lat 60.

"Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji" - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty.

Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

Na wrocławskim koncercie zespół wystąpi w składzie:

Natalia Przybysz – wokal
Jurek Zagórski – gitara
Mateusz Waśkiewicz – gitara
Filip Jurczyszyn – bas
Hubert Zemler – perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Tickets
Sales closed.