PolskiPolski
 
NIE PYTAJ O POLSKĘ - przeboje lat 80i#039; w Starym Klasztorze

NIE PYTAJ O POLSKĘ - przeboje lat 80' w Starym Klasztorze

Thu, February 18, 2016, 20:00

sales closed
Description

NIE PYTAJ O POLSKĘ – przeboje lat 80’ w Starym Klasztorze!

Z okazji 35 rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu zapraszamy na premierowy koncert NIE PYTAJ O POLSKĘ z piosenkami z burzliwych lat 80-tych w Polsce. Koncert odbędzie się 18 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1

Dekada lat 80-tych w Polsce to z jednej strony Solidarność i Niezależne Zrzeszenie Studentów, a później stan wojenny i podziemie, a z drugiej niezwykły rozwit muzyki rockowej zarówno w obiegu oficjalnym, jak i niezależym.

PERFECT, MAANAM, LADY PANK, LOMBARD,  a także KULT, T.LOVE, LECH JANERKA czy REPUBLIKA z GRZEGORZEM CIECHOWSKIM – to tylko niektórzy z artystów tworzących w tym okresie. „Chcemy być sobą”, „Mniej niż zero”, „Boskie Buenos”, „Szklana pogoda”, „Polska”, „Arahja”, „Wychowanie”, „Jezu jak się cieszę”, „Sen o Victorii”, „Mój jest ten kawałek podłogi”, „Dorosłe dzieci”, „Biała flaga”…  -  to kamienie milowe polskiej muzyki. Te i wiele innych nieśmiertelnych przebojów lat 80-tych usłyszymy w nowych aranżacjach podczas koncertu NIE PYTAJ O POLSKĘ w Sali Gotyckiej.

Zaśpiewają wspaniałe wrocławskie wokalistki:  

NATALIA LUBRANO
MARTA KOŁODZIEJCZYK
PAULINA LENDA
ANIA KŁYS
ALICJA KALINOWSKA

a towarzyszyć im będzie zespół muzyczny w składzie: 

BARTEK MIARKA - gitara
MARCIN KAREL  – gitara
ANDRZEJ STAGRACZYŃSKI - bas
BARTEK NIEBIELECKI - perkusja
PIOTR ŚWIĘTONIOWSKI - piano

Tickets
Sales closed.