PolskiPolski
 
Norman Beaker Trio

Norman Beaker Trio

Tue, May 24, 2016, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sales closed
Description

NORMAN BEAKER TRIO – wieczór z bluesem prosto z Wlk. Brytanii w Starej Piwnicy!

Norman Beaker, jeden z najważniejszych gitarzystów światowej sceny bluesowej, odwiedzi Wrocław w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej promującej album „Music Is What Feelings Sound Like”.

Koncert Norman Beaker Trio odbędzie się 24 maja w niedawno otwartym  klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15. "Norman jest jak biały Freddy King" - tak powiedział BB King, komplement o którym warto wspomnieć już na samym początku.

Norman Beaker od ponad czterech dekad jest liderem brytyjskiej sceny bluesowej. 

Występował na jednej scenie z gwiazdami takimi jak BB King, Jimmy Rogers, Buddy Guy, Chuck Berry, Eric Burdon, Jimmy Page -  lista nie ma końca. 

Norman Beaker Band to jedna z ciężej pracujących kapel  Wspólnie z Vanem Morrisonem zapełnili wielokrotnie słynną Royal Albert Hall. Zespół składa się z cenionych na cały świecie muzyków. Oprócz Normana Beakera - gitarzysty i wokalisty grają w nim:

- John Cena,  jednen z najlepszych basistów w Wielkiej Brytanii. Nagrywał i koncertował z takimi tuzami, jak Van Morrison, Eric Bardon, Chris Ashton, Tony McPhee Farloe, Herbie Mick Abrahams. Od ponad dwudziestu lat w Norman Beaker Band.

- Steve Gibson, "maszyna rytmiczna",  występował ze słynnym Buzzcocks. Bardzo ceniony muzyk, perkusista studyjny i koncertowy.

Tickets
Sales closed.