PolskiPolski
 
PlugiPlay

Plug&Play

Fri, March 20, 2015, 19:30

sales closed
Description

PLUG&PLAY z gościnnym udziałem 30daysofline


Plug&Play to zespół znany z łączenia melodii, które kojarzą się z lepszą stroną lat osiemdziesiątych, ze współczesnymi tanecznymi rytmami. Znakiem rozpoznawczym Plug&Play jest szeroko pojmowane elektryczne i elektroniczne brzmienie oraz intrygujące a także przeciwstawiające się stereotypom instrumentarium. Męsko-damskie wokale oraz stylistyczne skoki w bok sprawiają, że ich styl jest nie do podrobienia.

W 2012 r. grupa wydała debiutancki album "Why So Close?", który został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych w kraju jak i za granicą. Zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach w Polsce: Opener Festival, OFF Festival czy Festiwal w Jarocinie, gdzie zdobyli wyróżnienie. Zespół odwiedził m.in. Niemcy (Berlin) oraz został zaproszony do Paryża, na EuroMusic Contest 2014.

Pomimo, że są stosunkowo młodym zespołem, to zdążyli zaskarbić sobie uznanie blogosfery oraz  zainteresowanie dziennikarzy muzycznych. Wydana w 2013 r. Reisefieber EP uznana została m. in. przez blog „We are from Poland” EPKĄ ROKU. 

Koncerty grupy, organizowane zarówno w Polsce, jak i te zagraniczne, to konkretna porcja witalnego grania, kompozycji przemyślanych i wykonywanych z pełnym scenicznym zaangażowaniem. Charyzmatyczni członkowie zespołu zjednują sobie co raz to liczniejsze grono fanów zafascynowanych ich talentem.

Wydany w październiku ubiegłego roku „Orphan Ghost” i ”„Dancing like Madonna” to tytuły singli promujących kolejną płytę zespołu, która ma być gotowa wczesną wiosną br.

Zespól tworzą:

Kuba Majsiej (wokal, gitara, syntezatory), Wojciech Papierz (bas), Wojciech Bernatowicz (syntezatory), Maciej Stachyra (perkusja), Luiza Orpik (wokal, gitara).


30daysofline to formacja indie rockowa ze Świecia. Ich utwory opowiadają o tolerancji, czerpaniu radości z życia, miłości oraz o tym, że nie wszystko co przebrzmiałe i niemodne, musi być złe. Czerpią inspiracje z rożnych źródeł, a wśród swoich ulubionych kapel indie rockowych wymieniają: Foals, The Drums, Two Door Cinema Club, Vampire Weekend czy The Maccabees.

Rok 2013 był dla nich bardzo udany. Byli m.in. finalistami przeglądu muzycznego Hortex Rytmy Młodych w Jarocinie, laureatami festiwalu LIPA w Lipnie, podczas którego uczestników oceniała komisja pod przewodnictwem Yacha Paszkiewicza. Z kolei ich utwór pt. „Kontrasty” zagościł w audycji Bisiora w radiu ESKA ROCK. 

Formacja ze Świecia często pojawia się w studenckich rozgłośniach radiowych, ale nie tylko. Gościli chociażby w Radiu Afera, Akademickim Radiu Luz, Radiu Bemowo, Radiu Centrum Lublin, Radiu Meteor Poznań. 

Ich utwór pt. „Pan Lucas George” znalazł się wśród najlepszych polskich kawałków wg Magazynu Uwolnij Muzykę. W zestawieniu tym znalazły się również utwory Myslovitz, Domowych Melodii czy Rebeki. Co więcej, EP „Kontrasty” została wyróżniona przez ten sam portal  muzyczny i uznana jako jedna z najlepszych w 2013 r. Z kolei „Lola Van Damme” wymieniona została wśród najciekawszych polskich utworów 2014 r., a EP „Odczaruj” wyróżniona.

Skład zespołu: Mateusz Piątek (wokal, gitara), Oskar Maćkowski (gitara), Kacper Herba Kacper (gitara basowa), Artur Chołoniewski (perkusja)

Źródło: organizator wydarzenia
Tickets
Sales closed.