PolskiPolski
 
RapLuz vol.3: POKAHONTAZ (RAHIM, FOKUS, MINIX, dj BAMBUS)

RapLuz vol.3: POKAHONTAZ (RAHIM, FOKUS, MINIX, dj BAMBUS)

Fri, October 26, 2012, 21:00

Klub Log:In
pl. Solidarności 1/3/5
Wrocław
sales closed
Description

POKAHONTAZ (RAH!M / FOKUS / DJ BAMBUS)

Pokahontaz to polski skład hip-hopowy powstały w 2003 roku po rozwiązaniu legendarnej Paktofoniki. Zespół tworzą Sebastian "Rahim" Salbert, Wojciech "Fokus" Alszer oraz DJ Bambus. 24 maja 2004 roku ukazał się promocyjny singiel "Wstrząs dla mas", do którego powstał teledysk, a 2 kwietnia 2005 roku światło dzienne ujrzała pierwsza płyta Pokahontaz - "Receptura". Po kilkuletniej przerwie, którą Rahim i Fokus poświęcili na rozwój solowych karier i inne projekty, zespół Pokahontaz rozpoczął prace nad spektakularnym powrotem do gry.

PFK Kompany to kolektyw towarzysko-koncertowy ściśle związany z działalnością legendarnej Paktofoniki. Artyści, którzy na przestrzeni lat wchodzili w skład ekipy to cała Paktofonika oraz Haem, Kiper, Mea, Śliwka Tuitam, Siv, Kams i beatboxerzy - Sot i MiniX. Po rozwiązaniu Paktofoniki PFK Kompany przeistoczyła się w ekipę koncertową składającą się z Pokahontaz, Pijanych Powietrzem oraz Ego.

www.pokahontaz.com
http://www.facebook.com/pokahontazofficial

MINIX

MiniX rozpoczal swoja przygode z kultura hip-hopowa od malowania, poprzez breakdance i nawet rapowanie - zakladajac squad "Ten tego" (Mini, Puq, Zonk). Trwalo to do momentu gdy uslyszal Rahzela. Z biegiem czasu sam zaczal praktykowac beatbox. Jego beat-box’y pojawily sie m.in. na plytach „Experyment: PSYHO”, „Miraz” Projektora oraz nie legal „Ten sam” skladu underground’owego Textyl, "Dynamol" i wiele wiele innych. Wystepowal razem ze skladami PFK Kompany, Pokahontaz, Projektor i Perwer oraz z Sot’em, Bit-Bak’iem, Seban’em, Zgas’em i wieloma innymi beat-box’erami. Bzzzt Sound System:: Zespół złożony z trzech beatboxerów powstał w 2006 roku. Założony przez Minixa Barteza i Sota skład mocno zabrał się za pracę nad materiałem. W krótkim czasie przygotowali oni repertuar koncertowy, który wywołał furorę w wielu klubach w Polsce. Cały repertuar BzzzT oparty jest o human beatbox (tzw. sztuka rytmicznego naśladowania dźwięków za pomocą narządów mowy), Na początku 2008 roku dołączyli Emilia, Majkel oraz Eskobar. Od tamtej pory zespół zagrał kilka koncertów, a także rozpoczął pracę nad materiałem w sześcioosobowym składzie. Aktualnie o sile zespołu stanowią trzej beatboxerzy odpowiedzialni za muzykę i trójka wokalistów. Dysponująca pięknym głosem Emilia, a także dwóch freestylujących i rapujących MC’s Chcesz bzZzt-ów na koncercie pisz bzzztss@o2.pl dzwon 505781843 Aktualnie trwają prace nad pełną płytą projektu BzzzT Sound System

http://www.maxflorec.pl/
http://www.facebook.com/pages/Minix/142102872517130

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Tickets
Sales closed.