PolskiPolski
 
SHATA QS

SHATA QS

Tue, March 24, 2015, 20:30

sales closed
Description

wROCKfest.pl zaprasza na koncert promujący najnowszą płytę jednej z najciekawszych polskich wokalistek. SHATA QS z zespołem znakomitych muzyków wystąpi 24 marca w gotyckich wnętrzach klubu Stary Klasztor.

ShataQS – artystka, której korzenie rozwijały się nie tylko w Polsce ale także głęboko w Azji oraz w Nowym Yorku. Oryginalne spojrzenie na rzeczywistość ma duży wpływ na twórczość i tematykę jej utworów. 

Pomimo powiązań autorki z ruchem rastafariańskim, muzyka ShataQS nie zamyka się w ramach reggea'owych. Ma bowiem więcej elementów funk, soul i elektroniki. To muzyka okraszona fantastycznymi partiami wokalnymi oraz bardzo solidnie osadzoną i znakomicie brzmiącą sekcją rytmiczną. 

W 2013 roku wraz ze swoim siedmioosobowym składem ShataQS zwyciężyła finał muzycznego programu telewizyjnego "MUST BE THE MUSIC". Według krytyków, utworem "DIE FREE”, ShataQS “złamała system”, a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną, rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność. Jest zdobywcą trzeciego miejsca oraz nagrody za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu TAUBERTAL OPEN AIR EMERGENZA 2014 w Niemczech. Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. PRZYSTANKU WOODSTOCK 2014, co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu  2014 r.

Autorem aranżacji oraz producentem muzycznym całego projektu “ShataQS” jest wybitny wrocławski pianista ŁUKASZ DAMRYCH. To właśnie przy współpracy z Łukaszem powstał singiel “You’re beautiful” oraz płyta EP “The Colors I know”. ShataQS to coś więcej niż jednoosobowy artystyczny twór. To silna grupa wszechstronnych muzyków, którzy swoją oryginalnością, muzykalnością oraz swobodą wypowiedzi, wychodzą poza komercyjne schematy. Wnoszą absolutnie nowy, świeży powiew na rynek muzyczny nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. W marcu 2015 r. ukazuje się album Mr ManKInd,  z którego utwory usłyszymy na koncercie we Wrocławiu.

Tickets
Sales closed.