PolskiPolski
 
T. Love

T. Love

Tue, December 2, 2014, 20:00

sales closed
Description

T.Love zagra w Starym Klasztorze!

Już 2 grudnia zespół T.Love odwiedzi Wrocław z w ramach trasy koncertowej Prymityw 2014!

Koncert odbedzie się w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, niedawno otwartym centrum koncertowym we Wrocławiu, gdzie coraz częściej mają miejsce występy najważniejszych artystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy.

W tym roku mija 20 lat od wydania „Prymitywu” – płyty niewątpliwie kultowej w historii T.LOVE. Wydany w listopadzie 1994 roku album, był i jest do dzisiaj, prawdziwą pigułą punk’n’roll’owej energii. 

Krążek nagrany został tuż po odejściu Janka Benedeka – już z Majcherem na gitarze – i skonsolidował na wiele lat skład zespołu… z Perkozem, Polakiem i Nazimem. Ten łobuzerski zestaw chuligańskich, pełnych miejskiej poezji kawałków, dał nam kopa na całą dekadę, owocując kolejnymi udanymi albumami, takimi jak „Al Capone”, czy też „Chłopaki nie płaczą”.

Patrząc dziś, z perspektywy mijającego czasu, uważam „Prymityw” za jedną z ważniejszych i najlepszych naszych płyt – z tego, co wiem, podobnego zdania są również fani T.LOVE. Z tego właśnie powodu chcemy w szczególny sposób uczcić tę 20-tą rocznicę, wydając na jesieni, specjalną, dwupłytową wersją albumu złożoną z CD i DVD.

CD zawierać będzie remaster oryginalnej ścieżki dźwiękowej z 1994 roku plus trzy premierowe utwory, nagrane i zmiksowane na przełomie wiosny i lata br. Dwa z tych kawałków to utwory autorstwa zespołu („Italia” i „Pole Garncarza”) – trzecim tytułem jest nasza wersja „Jałty” Jacka Kaczmarskiego. Pieśń ta brzmi dziś niebywale aktualnie, a poza tym, w związku z przypadającą na ten rok, 10-tą rocznicą śmierci wielkiego poety i pieśniarza, jakim bez wątpienia był Jacek, chcieliśmy uhonorować, po swojemu, ten fakt – stąd pomysł nagrania „Jałty”. Dla mnie, osobiście, ma to szczególne znaczenie, ponieważ miałem przywilej znać się z Jackiem – zawsze byliśmy w dobrych relacjach.

DVD zawierać będzie, zarejestrowany 20 lat temu w krakowskim studio TVP Łęg, koncert zatytułowany „T.LOVE Prymityw”. Koncert ten, emitowany zresztą wielokrotnie na antenach TVP czy TVP Polonia, pokazuje band w doskonałej formie scenicznej. To jeden z najlepszych naszych występów telewizyjnych na żywo, pełen biologicznej, prymitywnej energii – ma w sobie niesamowitą moc.

Cale to dwupłytowe wydawnictwo, promowane singlem i teledyskiem do utworu „Italia”, będzie miało swoja premierę 14 października 2014. Zaraz potem udajemy się w prawie dwumiesięczną trasę klubową „Prymityw 2014”, która obejmie kilkanaście polskich miast i zakończy się późną jesienią. 

ściskam i pozdrawiam

Muniek

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca stojące:
50 zł – przedsprzedaż
55 zł – w dniu koncertu

Miejsca siedzące:
60 zł - miejsca na balkonie

Tickets
Sales closed.