PolskiPolski
 
Tribute to Amy Winehouse

Tribute to Amy Winehouse

Sun, January 18, 2015, 19:00

sales closed
Description

„Tribute to Amy Winehouse" w styczniu w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na wyjątkowy projekt "Tribute to Amy Winehouse" dedykowany wielkiej artystce, jaką była przedwcześnie zmarła Amy Winehouse. Oryginalne i pełne brzmienie zapewni poszerzony skład wykonawców. Na scenie pojawi się aż 10 muzyków!

 

"Tribute to Amy Winehouse" to projekt poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i nam, ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali. Projekt "Tribute to Amy Winehouse", to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym. Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół Agaty Gołemberskiej wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha- saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego projeku.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczośc artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączącym ,tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka).

Naszym celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość. https://www.youtube.com/watch?v=K2lydcPDBhI

Zespół występuje w składzie:

Agata Gołemberska- wokal
Alan Racz – saksofon tenorowy
Rafał Jędruch – saksofon tenorowy, flet poprzeczny
Mirosław Jędrzejewski - saksofon barytonowy
Michał Woźny - trąbka
Adam Janicki – gitara
Krzysztof Gumienny – gitara
Eryk Nowak – instrumenty klawiszowe
Janusz Lewandowski- gitara basowa, kontrabas
Karol Koza- perkusja

Tickets
Sales closed.