PolskiPolski
 
Aga Derlak Quintet

Aga Derlak Quintet
Vertigo Summer Jazz Festival

Fri, July 26, 2019, 20:00

sales closed

Promoter statement

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Description

Aga Derlak to pianistka i kompozytorka. Kształciła się̨ u Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego. To laureatka wielu prestiżowych nagród zdobywająca szerokie uznanie polskiej publiczności oraz środowiska jazzowego. Obecnie mieszka w Bostonie, gdzie kształci się̨ pod okiem Danilo Pereza w ramach projektu Berklee Global Jazz Institute. Brała udział w najważniejszych festiwalach jazzowych w Europie I nie tylko (m.in. Panama Jazz Festival, Athens Technopolis Jazz Festival, Xjazz Berlin, Edinburgh Jazz Festival, Ankara Jazz Festival i in.). Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy “First Thought” (2015), za który została nagrodzonaFRYDERYKIEM oraz “Healing” (2017).

Quintet jest nowym przedsięwzięciem pianistki, która do tej pory występowała głownie ze swoim trio. Zaprosiła do swojego projektu wybitnych muzyków: Marcina Kaletkę, Wojciecha Lichańskiego, Michała Kapczuka i Szymona Madeja. Muzyka została skomponowana podczas jej pobytu w Stanach Zjednoczonych. Powstała ona w wyniku inspiracji polską muzyka klasyczna, głownie Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego.

„Znałem ją jako fantastyczną flecistkę̨, no ale na fortepianie to prawdziwa rewelacja” - Zbigniew Namysłowski

Skład: 

Marcin Kaletka – tenor
Wojciech Lichtański - alt
Aga Derlak – pno
Michał Kapczuk – db
Szymon Madej – dr

Tickets
Sales closed.