PolskiPolski
 
Fátima Miranda

Fátima Miranda
VoicEncounters

Wed, April 20, 2016, 20:00

sales closed
Description

DiaPassion
Koncert Fátimy Mirandy

Wszystko sprowadza się do sedna, którym jest… ciągły ruch. Ci, który mieli okazję wysłuchać tego koncertu mówią, że w jego trakcie przenosili się w wyobraźni do Afryki, Japonii, Indii, na morze, do lasu, do świątyni, na targ lub do studia muzyki elektronicznej.

Łącząc orientalne i okcydentalne techniki ze środkami wokalnymi własnego autorstwa, Fátima Miranda używa swojego głosu jako instrumentu dętego i perkusyjnego. Raczy słuchaczy niezwykłymi akrobacjami obejmującymi ponad cztery oktawy, w tym dźwiękami multionicznymi i fascynującymi modulacjami oddechu – od najbardziej przejrzystego, anielskiej głosu do najdzikszego wrzasku, zamazując granice między śpiewem, poezją, teatrem, kompozycją, improwizacją i interpretacją.

Fátima Miranda uczyła się śpiewu u japońskiej śpiewaczki Yumi Nara i mongolskiego śpiewaka Tran Quang Hala, indyjskiego śpiewu dhrupad u członków rodziny Dagar oraz bel canto, łącząc różnorodne techniki, tradycyjnie uznawane za nieprzystające do siebie, z muzyką awangardową.

Więcej informacji: http://www.grotowski-institute.art.pl/

W ramach seminarium praktycznego VoiceEncounters organizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego i Teatr ZAR w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

VoicEncounters wyrasta z przekonania, że głos jest narzędziem komunikacji przekraczającym język i różnice kulturowe. To spotkania poświęcone refleksji nad zjawiskiem ludzkiego głosu i muzykalności oraz ich kulturowym realizacjom. Tegoroczną edycję seminarium praktycznego tworzą cztery linie programowe: Meditterraneas, Giving Voice, My Voice is My Country, Traces, które obejmują: warsztaty, koncerty, spotkania, wykłady, a także międzynarodowa konferencja Pedagogika głosu.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Tickets
Sales closed.