PolskiPolski
 
Walentynkowy Wieczór w Vertigo: Teatr Flamenco

Walentynkowy Wieczór w Vertigo: Teatr Flamenco

Sat, February 13, 2021, 18:00

sales closed

Promoter statement

Bilet jest gwarancją miejsca siedzącego.
Description

Po dłuugiej przerwie Flamenco powraca na scenę Vertigo z wielkim przytupem! W walentynkowy weekend zapraszamy na magiczny TEATR FLAMENCO, podczas którego wystąpią:

Anna Mendak "Samira", Borja Soto oraz Martin Złotnicki.

Ze względu na obostrzenia nie ma możliwości spożywania kolacji w lokalu, proponujemy więc zabranie wyjątkowego zestawu walentynkowego do domu. Wszyscy z Państwa, którzy zdecydują się na nasze walentynkowe propozycje i odbiorą je po koncercie Flamenco, otrzymają dostęp do koncertu walentynkowego Anny Malek w prezencie!

Zestawy załączone będą w przypiętym poście na wydarzeniu. Zainteresowanych prosimy pisać pod adres: rezerwacje@vertigojazz.pl

Anna Mendak "Samira" to tancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Od ponad 25 lat, występuje na scenie w różnych projektach artystycznych jako „Samira”, dając niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Jest jedną z prekursorek i najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco, i tańca orientalnego w Polsce. Prowadzi kursy oraz warsztaty na zaproszenie wielu szkół tańca na terenie całego kraju oraz w trakcie najbardziej znaczących festiwali tańca w kraju i zagranicą. W latach 2008 – 2009 była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Brzucha „Nova Orient” w Katowicach. W 2015 roku była choreografem głównej bohaterki egipskiego baśniowego serialu „Arabian Nights" emitowanego przez telewizję arabską. Wraz z zespołami oraz solowo, wystąpiła na wielu festiwalach folkowych, gitarowych i tanecznych, wielokrotnie gościła na antenie radia i telewizji.

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, DuendeFestival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, FolkInspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Lider zespołu Los Duendes.

Martin Złotnicki to gitarzysta flamenco i klasyczny oraz kompozytor. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, w roku 2013 uczył się u hiszpańskich gitarzystów Rubena Parejo i Juana de Pilar w ramach pobytu stypendialnego w Walencji. Koncertuje w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemczech. Wykonuje głównie autorskie kompozycje inspirowane popularnymi tańcami flamenco, takimi jak bulería, alegría, tangos i fandango. Repertuar wzbogaca utworami z pogranicza muzyki klasycznej i popularnej kompozytorów hiszpańskich, francuskich, brazylijskich. Współtworzy projekty Vertical Trio, Jacaras, Fado Polaco.

Tickets
Sales closed.