PolskiPolski
 
WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2019: The Cuban Latin Jazz, Guadalupe Mediavilla

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2019: The Cuban Latin Jazz, Guadalupe Mediavilla

Sat, June 22, 2019, 20:00

sales closed
Description

Noc Świętojańska w Starym Klasztorze w latynoskich rytmach!

W ramach WrocLove Fest 2019 odbywającego się corocznie z okazji Święta Wrocławia zapraszamy na tradycyjny już koncert Nocy Świętojańskiej. W tym roku wrocławskie święto muzyki folkowej spędzać będziemy w gorących latynoskich klimatach. W sobotę 22 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze  przed  wrocławską  publicznością wystąpi The Cuban Latin Jazz w programie "Music of Buena Vista" oraz rewelacyjny zespół Guadalupe Mediavilla z Argentyny, który zagra po raz pierwszy w Polsce! 

THE CUBAN LATIN JAZZ w programie "Music of Buena Vista"
. Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy po raz kolejny zabiorą Cię w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany, pokażą rajskie zakątki karaibskich wysp, abyś mógł poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość!
Gwarancją najwyższej jakości show jest fakt, iż większość z członków The Cuban Latin Jazz występowała z muzykami z Buena Vista Social Club. Szczera pasja i nieposkromiona energia latynoskiej ognistej muzyki sprawiają, że widzowie zakochują się w tych tradycyjnych kubańskich rytmach nie mogąc o nich zapomnieć. Dziś przez większość krytyków zostali okrzyknięci godnymi ich następcami. W zespole śpiewają m.in. Yaremi Kordos, Juancarlos Echevarria, Alexis Herrera Estevez, Elio Rodriguez, którzy występowali na jednej scenie z Compay'em Segundo i z Omarą Portuondo. 
The Cuban Latin Jazz (Music Of Buena Vista) to rewelacyjne kubańskie widowisko, pełne energii, uroku, siły i wdzięku. To zachwycające połączenie żywiołowego tańca i szalonej muzyki. Niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie, które zarazi Cię humorem i temperamentem Kuby. Wraz z unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, wraz z rytmem, który wkrada się pod skórę, wraz z melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca, artyści zapalą w Tobie ogień kubańskiego pożądania życia.
Niebawem Ci rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy zabiorą właśnie Was w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany. Poczujecie w sobie prawdziwą kubańską radość życia – a to wszystko podczas koncertu The Cuban Latin Jazz (Music of Buena Vista)

The Cuban Latin Jazz występuje w składzie:

Juan Carlos Hechevarria–vocal, bongosy

Roland Abreu - kontrabas, vocal

Nando del Rio - kongi, vocal

Paweł Kukuła - piano
Taras Bakovsky – saksofon

GUADALUPE MEDIAVILLA. Liderką zespołu jest argentyńska akordeonistka i piosenkarka, który w ostatnich latach grywała w Ameryce Południowej, Meksyku, Europie i Indonezji, łącząc dźwięki światowej muzyki: bossa nova, cumbia, bolero, jazz oraz balkan i klezmer music. W 2015 roku nagrała swoją pierwszą, niezależną płytę „El viaje lento" w Estudios Underground wyprodukowaną przez Martína Valenzuela w Villa Mercedes (Argentyna). Płytę te promowała na trasie koncertowej w Argentynie, Urugwaju i Chile. W 2016 r. ukazała się jej druga płyta " Vértigo", a w kolejnym roku wydany został album "Selvadentro".

Guadalupe Mediavilla odwiedziła z koncertami wiele znaczących festiwali w Ameryce Południowej, Meksyku oraz w Europie, koncertując wspólnie z taki gwiazdami jak Lila Downs, Concha Buika, Aleks Syntek czy Gustavo Santaolalla.

W 2018 r. została wybrana przez Ruch Mujertrova w Argentynie, który każdego roku rozszerza się o nowe wokalistki i kompozytorki z Ameryki Południowej. Obecnie przygotowuje się do kolejnej letniej trasy po Europie, w ramach której po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Guadalupe Mediavilla występuje w składzie:

Jovan Guerra - Cajon and percusions
Rob Cavazzini - electroacustic guitar
Malik Peña - bass
Pavel López - tenor sax
Guadalupe Mediavilla - voice/acordion

Tickets
Sales closed.