PolskiPolski
 
WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2019: The Cuban Latin Jazz, Guadalupe Mediavilla

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2019: The Cuban Latin Jazz, Guadalupe Mediavilla

Sat, June 22, 2019, 20:00

Description

Noc Świętojańska w Starym Klasztorze w latynoskich rytmach!

W ramach WrocLove Fest 2019 odbywającego się corocznie z okazji Święta Wrocławia zapraszamy na tradycyjny już koncert Nocy Świętojańskiej. W tym roku wrocławskie święto muzyki folkowej spędzać będziemy w gorących latynoskich klimatach. W sobotę 22 czerwca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze  przed  wrocławską  publicznością wystąpi The Cuban Latin Jazz w programie "Music of Buena Vista" oraz rewelacyjny zespół Guadalupe Mediavilla z Argentyny, który zagra po raz pierwszy w Polsce! 

THE CUBAN LATIN JAZZ w programie "Music of Buena Vista"
. Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy po raz kolejny zabiorą Cię w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany, pokażą rajskie zakątki karaibskich wysp, abyś mógł poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość!
Gwarancją najwyższej jakości show jest fakt, iż większość z członków The Cuban Latin Jazz występowała z muzykami z Buena Vista Social Club. Szczera pasja i nieposkromiona energia latynoskiej ognistej muzyki sprawiają, że widzowie zakochują się w tych tradycyjnych kubańskich rytmach nie mogąc o nich zapomnieć. Dziś przez większość krytyków zostali okrzyknięci godnymi ich następcami. W zespole śpiewają m.in. Yaremi Kordos, Juancarlos Echevarria, Alexis Herrera Estevez, Elio Rodriguez, którzy występowali na jednej scenie z Compay'em Segundo i z Omarą Portuondo. 
The Cuban Latin Jazz (Music Of Buena Vista) to rewelacyjne kubańskie widowisko, pełne energii, uroku, siły i wdzięku. To zachwycające połączenie żywiołowego tańca i szalonej muzyki. Niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie, które zarazi Cię humorem i temperamentem Kuby. Wraz z unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, wraz z rytmem, który wkrada się pod skórę, wraz z melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca, artyści zapalą w Tobie ogień kubańskiego pożądania życia.
Niebawem Ci rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy zabiorą właśnie Was w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany. Poczujecie w sobie prawdziwą kubańską radość życia – a to wszystko podczas koncertu The Cuban Latin Jazz (Music of Buena Vista)

The Cuban Latin Jazz występuje w składzie:

Juan Carlos Hechevarria–vocal, bongosy

Roland Abreu - kontrabas, vocal

Nando del Rio - kongi, vocal

Paweł Kukuła - piano
Taras Bakovsky – saksofon

GUADALUPE MEDIAVILLA. Liderką zespołu jest argentyńska akordeonistka i piosenkarka, który w ostatnich latach grywała w Ameryce Południowej, Meksyku, Europie i Indonezji, łącząc dźwięki światowej muzyki: bossa nova, cumbia, bolero, jazz oraz balkan i klezmer music. W 2015 roku nagrała swoją pierwszą, niezależną płytę „El viaje lento" w Estudios Underground wyprodukowaną przez Martína Valenzuela w Villa Mercedes (Argentyna). Płytę te promowała na trasie koncertowej w Argentynie, Urugwaju i Chile. W 2016 r. ukazała się jej druga płyta " Vértigo", a w kolejnym roku wydany został album "Selvadentro".

Guadalupe Mediavilla odwiedziła z koncertami wiele znaczących festiwali w Ameryce Południowej, Meksyku oraz w Europie, koncertując wspólnie z taki gwiazdami jak Lila Downs, Concha Buika, Aleks Syntek czy Gustavo Santaolalla.

W 2018 r. została wybrana przez Ruch Mujertrova w Argentynie, który każdego roku rozszerza się o nowe wokalistki i kompozytorki z Ameryki Południowej. Obecnie przygotowuje się do kolejnej letniej trasy po Europie, w ramach której po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Guadalupe Mediavilla występuje w składzie:

Jovan Guerra - Cajon and percusions
Rob Cavazzini - electroacustic guitar
Malik Peña - bass
Pavel López - tenor sax
Guadalupe Mediavilla - voice/acordion

Tickets

Unordered seats
Choose category and tickets amount from the table below. Your tickets will be added to cart for 30 minutes. If you do not make an order at this time, tickets will be returned for sale.

Category Price Quantity Availability
Bilet - standing 20,00 PLN
Bilet - seating 35,00 PLN