PolskiPolski
 
XXII Koncert Noworoczny - Tercet Egzotyczny i Goście

XXII Koncert Noworoczny - Tercet Egzotyczny i Goście

Sun, December 27, 2015, 19:00

sales closed
Description

Koncerty Noworoczne legendarnego zespołu Tercet Egzotyczny wpisały się na stałe do najważniejszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia.W tym roku już po raz XXII, podczas koncertu zbierane będą fundusze na rzecz Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. 

Na koncercie nie zabraknie niespodzianek. Znakomici goście zaproszeni przez gwiazdę zespołu Tercet Egzotyczny - Izabellę Skrybant Dziewiątkowską wykonają największe hity oraz premierowe utwory w nowych zaskakujących aranżacjach.

 

Tercet Egzotyczny to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał jesienią 1963 roku. Od początku swojej drogi artystycznej, Tercet pozostawał wierny swoim pierwotnym ideałom muzycznym i estetycznym. Dzisiaj znak rozpoznawczy zespołu to pełna energii i prawdy muzyka 
o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna i pełna rozmachu oprawa artystyczna. 

Tercet Egzotyczny podczas swojej ponad półwiecznej kariery nagrał 26 albumów, spośród których 17 to krążki złote, 3 – platynowe oraz jedna diamentowa płyta, zawierająca największy hit zespołu– Pamelo żegnaj. Zespół koncertował na całym świecie. Podpisywali liczne kontakty 
i rekontrakty, występowali w najbardziej prestiżowych salach, takich jak Carnegie Hall, Radio City w Nowym Jorku, paryskiej Olimpii i wielu innych. Zapraszani byle przez największe stacje telewizyjne do programów takich jak: Ed Sullivan Show czy Bobby Vinton Show. Artyści zbierali pochlebne recenzje m.in. w New York Times, otrzymywali liczne propozycje pozostania poza granicami Polski, jednak ze względu na silne poczucie tożsamości narodowej, zawsze powracali do kraju.

Na przełomie 2001/2002 roku zmarli Zbigniew Adamkiewicz oraz założyciel 
i kompozytor większości piosenek zespołu – Zbigniew Dziewiątkowski. Jednak dzięki życzliwości bliskich, przyjaciół, wiernych fanów oraz ludzi ze świata kultury i mediów pozostawiona sama Izabella Skrybant-Dziewiątkowska nie załamała się i zespół przetrwał. Do Tercetu dołączyli wówczas: gitarzysta jazzowy – Janusz Konefał oraz basista bluesowy – Włodzimierz Krakus. 

W tym składzie  Tercet Egzotyczny wydał pięć albumów. W ostatnim czasie to dwupłytowy album z najnowszymi piosenkami zespołu – Pijmy za miłość (MTJ, 2011) oraz album Tercet Egzotyczny Świątecznie (Soliton, 2014), zawierający autorskie piosenki świąteczne i pastorałki. Nagrane zostały ponadto videoclipy do utworów Turystyczny rejs oraz Ile wieczorów, zyskujące coraz większą popularność na rozmaitych serwisach internetowych, w tym youtube.com. W 2013 roku wydawnictwo Murator opublikowało Super Album „Tercet Egzotyczny moje życie”, w którym opisano historię zespołu oraz prywatne życie Izabelli. W 2014 roku liderka wraz zespołem została zaproszona do udziału w najnowszym filmie Jerzego Stuhra Obywatel.

Izabella Skrybant-Dziewiątkowska to dzisiaj ikona polskiej popkultury, której charyzma, głos, energia oraz charakterystyczny sposób interpretacji muzycznej przyciągały i przyciągają rzesze fanów na liczne koncerty zespołu. 

17 VIII 2014 odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Tercetu Egzotycznego w Lubiniu na terenie Wielkopolski, regularnie działającego i odwiedzanego przez setki turystów i wielbicieli zespołu.

Izabellę Skrybant-Dziewiątkowską w ostatnim czasie wyróżniono wieloma zaszczytnymi odznaczeniami. Są wśród nich m.in. Złoty Medal (odznaczenie I stopnia) Zasłużony Kulturze Gloria Artis – nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie wyróżniającej się 
w dziedzinie twórczości artystycznej, Złoty Krzyży Zasługi przyznany przez Prezydenta RP tytułem: „Godne ambasadorowanie kultury polskiej na świecie” oraz Milito Pro Christo (łac. Walczę dla Chrystusa) – polskie odznaczenie kościelne Ordynatu Polowego WP, przyznawane corocznie dla podkreślenia zasług osób lub organizacji, dających m.in. świadectwo najwyższym wartościom oraz wytrwale służących Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, działających na rzecz dobra publicznego oraz upowszechniających standardy moralne i działanie zgodne z wartościami chrześcijańskimi, takie jak sprawiedliwość i prawda.

Tickets
Sales closed.