PolskiPolski
 
Zero 7

Zero 7

Fri, November 28, 2014, 19:00

Klub Fabryka
ul. Zabłocie 23
30-701, Kraków
sales closed
Description

ZERO 7 (Wielka Brytania) trip-hop, elektronika, downtempo, indie rock, indie pop: 

Kiedyś głównie siedzieli w studiu i operowali konsoletą oraz innymi zdobyczami techniki. Ale doszli do wniosku, że to im nie wystarcza, więc sami zaczęli tworzyć muzykę. I osiągnęli sukces, którego wymiarem są między innymi nominacja do Grammy i Mercury Music Prize. 

Henry Binns i Sam Hardaker odebrali gruntowne wykształcenie w dziedzinie inżynierii dźwięku i pracowali w renomowanym londyńskim studiu nagraniowym, wsławiając się między innymi remiksami dla Pet Shop Boys, Lenny'ego Krawitza, Radiohead czy Lambchop. Jednakże nie chcieli całe życie spędzić przy konsolecie pracując na czyjś sukces. Zaczęli sami tworzyć muzykę i szybko okazało się, że ich pomysły trafiają do ludzi. Od 2001 roku wydali cztery duże płyty, z których pierwsza, "Simple Things", pokryła się na Wyspach złotem i była nominowana do Mercury Music Prize, zaś trzecia, "The Garden", uzyskała nominację do Grammy w kategorii "Best Electronic/Dance Album". 

Henry i Sam w 2009 roku uraczyli nas czwartym materiałem "Yeah Ghost" i jak na razie jest to ostatnie pełnowymiarowe wydawnictwo niesamowitego duetu, w którego muzyce odbija się tak wiele inspiracji, łącznie z jazzem, acid jazzem i world music. W jednym z numerów oddali hołd Zinedine'owi Zidane'owi, wielkiemu piłkarzowi reprezentacji Francji, Juventusu Turyn i Realu Madryt. Cały czas duet pracuje nad piosenkami, które co jakiś czas ujawnia. Jak choćby w 2013 roku "Take Me Away" z Only Girl na wokalu, który sami opisali tak: "Kawałek, w którym odbija się pot i brokat. A także wiele straconych nocy, przetańczonych z kumplami w niezbyt eleganckich nocnych klubach". Jesienny koncert Zero 7 z pewnością sprawi, że poczujemy się nieco bardziej optymistycznie nastawieni do życia i ludzi. 

Cykl CHILLIHOLIC to unikatowe przedsięwzięcie kulturalne mające na celu promowanie nowoczesnej muzyki elektronicznej z gatunków ambient, downtempo,  trip hop, independent indie. Od lat dziewięćdziesiątych wyżej wymienione gatunki rozwijają się doskonale, nie można przejeść obojętnie obok takich formacji jak Portishead, Massive Attack, Hooverphonic czy Tricky. Nie istotne czy lubimy elektronikę czy nie, brzmienia promowane przez CHILLIHOLIC zasługują na szacunek i uznanie - nikt tak doskonale nie łączy różnych gatunków muzycznych, żywych instrumentów i elektronicznych syntezatorów jak kapele, które zaprosiliśmy na początek naszego cyklu. Smaczku dodadzą jedne z najlepszych, współczesnych głosów, jakie dane nam będzie usłyszeć na żywo, oraz jedyne w swoim rodzaju wizualizacje przygotowane na potrzeby cyklu.

Źródło: organizator wydarzenia
Tickets
Sales closed.