PolskiPolski
 
Alabama Gospel Chór

Alabama Gospel Chór

Tue, December 10, 2013, 19:30

sales closed
Description

Alabama Gospel Chór-  wyjątkowa trasa koncertowa w grudniu w Polsce! 

 

Alabama Gospel chór to 20 artystów, którzy zabiorą nas w  wyjątkową muzyczna podróż,  sięgając  do korzeni muzyki gospel i jej duchowej esencji i łącząc ją z jej najbardziej żywotnym, radosnym charakterem. 

Ta ekskluzywna grupa wokalistów, ktorej dyrektorem jest swiatowej slawy psalmista Jeffrey Allen Murdock, Minister Muzyki ewangelickiego Mississippi Boulevard Christian Church i czlonek American Choral Directos Association (ACDA).  

Muzyka gospel zdobywa z roku na rok coraz więcej sympatyków i pomału zamienia się, podobnie jak walce Straussa, w stały element  noworoczno-sylwestrowy. Bo to muzyka radosna, sentymentalna i pełna ciepła, jednocześnie mocna i ekspresyjna. Muzyka gdzie liczy się śpiew, który w sposób harmonijny porusza ciało, dusze i umysł. 

Alabama Gospel chór to jedna z najbardziej znanych grup gospel, historycznie powiązana z chórem Aeolians założonym w 1896 roku należącym do Blak Seven-Day Adventist. 

Chór wystąpił już, m.in.  w takich krajach jak Rumunia, Anglia, Polska, Kanada, Bermudy, Bahamas, Jamajka, w prawie wszystkich stanach Ameryki.  Zawsze w roli ambasadora muzyki gospel, z takimi utworami jak God is Moving, I am the Lord, Your God czy Thank you. Chór wystepuje czesto w polnocnoamerykanskiej telewizji, w tak prestizowych miejscach jak Bialy Dom, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Shrine Auditorium czy Christal Cathedral w Los Angeles. 

Od marca 2003 roku ma swoja brązową gwiazdę w Alei Gwiazd Alabama Music Hall. 

Chór, dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi, otrzymał wiele pozytywnych opinii krytyków i wygrał  wiele festiwali, co stopniowo zwiększyło jego popularność i sprawiło, że dziś jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli amerykańskiego gospel. 

W grudniu wracają do Europy z nowym repertuarem!, żeby,  jak zwykle w wyjątkowej trasie koncertowej, pokazać publiczności, czym jest dusza muzyki gospel.

04.12. Zielona Góra - Cetrum Rekreacyjno - Sportowe (MOSiR), 05.12. Radom- Sala Koncertowa R.O.K., , 07.12. Wroclaw-  Hala Orbita, 09.12. Poznań- Hala Arena, Warszawa – Sala Kongresowa, 11.12. Koszalin - Hala Widowiskowo-Sportowa, 12.12. Bydgoszcz- Hala Łuczniczka, 14.12. Kraków – Auditorium Maximum,  15.12. Kielce - Kieleckie Centrum Kultury., 

Źródło: organizator wydarzenia

Tickets
Sales closed.