PolskiPolski
 
Ciao Ciao Bambina - spektakl muzyczny

Ciao Ciao Bambina - spektakl muzyczny

Thu, July 2, 2020, 20:00

sales closed

Promoter statement

Zakupione bilety upoważniają do zajęcia miejsca siedzącego, które będzie
wskazane przez obsługę przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych
Description

"Ciao Ciao Bambina" - wieczór włoskiej piosenki w Starym Klasztorze!

Klub Stary Klasztor zaprasza 2 lipca na spektakl muzyczny inspirowany  życiem Marino Mariniego, autora wielkiego przeboju "Nie płacz, kiedy odjadę" i wielu innych włoskich hitów.

"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego, musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.

Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

W ciągu 80 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "That's amore", "Mambo Italiano","Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina" czy ''Nie płacz, kiedy odjadę". 

Od dnia premiery w Teatrze Małym w Tychach, czyli od 22 listopada 2013, spektakl "Ciao Ciao Bambina" wystawiono na terenie całej Polski  ponad 300 razy.

"CIAO CIAO BAMBINA" 

koncepcja i reżyseria - Nicola Palladini
scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

Tickets
Sales closed.