PolskiPolski
 
Księżniczka Czardasza

Księżniczka Czardasza

2015-03-15 - 2015-03-28

Legionowo, Włocławek, Turek
sales closed
Description

„Artystki z variétés", „Bo to jest miłość" i „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo" – to właśnie w „Księżniczce czardasza" znajdują się te operetkowe melodie, które nucimy jeszcze długo po wyjściu z teatru. Dzieło Kálmána, to właściwie wielki zbiór przebojów pamiętanych przez każdego. Kompozytor potrafił świetnie odtwarzać atmosferę salonów austro-węgierskich i rytmy czardasza. Znakomicie zilustrował muzycznie libretto pełne zaskakujących sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Fabuła aż kipi ukrytym erotyzmem i zawiłościami uczuć głównych bohaterów. 

Młody i przystojny arystokrata Edwin zaręcza się z gwiazdą variété, Sylvią. Oczywiście jego rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest już zaręczony z inną. Sylvia dowiaduje się o tym, porzuca go, postanawia poświęcić się karierze i rusza na podbój Ameryki. Po jakimś czasie, nie mogąc zapomnieć o ukochanym wraca do kraju i wcielając się w postać hrabiny Kancsianu, udaje się na bal, na którym mają odbyć się zaręczyny... 

„Czardaszka" cieszy nie tylko ucho, ale także oko bogatymi kostiumami. Humor i zabawa, ale i chwile wzruszeń – tak najkrócej można by scharakteryzować operetkowe dzieło Kálmána. 

reżyseria - Kazimierz Kowalski 

Występują: 

Soliści: 

Małgorzata Kulińska
Krzysztof Marciniak
Aleksandra Drzewicka
Jolanta Bobras
Andrzej Niemierowicz 

Akompaniament: 
Bogna Dulińska

Tickets
Sales closed.