PolskiPolski
 
Lądek Tour

Lądek Tour

Thu, November 27, 2014, 19:00

Strefa Kultury Studenckiej
ul. Hoene-Wrońskiego 12
50-370, Wrocław
sales closed

Promoter statement

Internetowa sprzedaż biletów została zakończona. Bilety w dniu wydarzenia można zakupić w Strefie Kultury Studenckiej do godz. 20
Description

Rozkład jazdy

W czwartek 27 listopada, na dzień przed festiwalem, w Strefie Kultury Studenckiej odbędzie się impreza towarzysząca, czyli Lądek Tour, związana z corocznym Przeglądem Filmów Górskich w Lądku-Zdroju. Impreza będzie biletowana OSOBNO, przedsprzedaż rozpoczniemy w środę 19 listopada. Wstęp obejmujacy wszystkie pokazy: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy (studenci).

19:00 Projekcja filmu "Valhalla" (nagroda PFG za najlepszy film o sportach zimowych).
20:00 Spotkanie z himalaistą, Adamem Bieleckim – KNGA 2014 i K2 2015
22:00 Projekcja filmu "North of The Sun"

ADAM BIELECKI

Adam Bielecki Himalaista, który od kilkunastu lat regularnie zaprzedaje duszę wysokogórskiej wspinaczce. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat samotnego wejścia w stylu alpejskim na Khan Tengri. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu, 9 marca 2012 roku dokonał wraz z Januszem Gołębiem pierwszego zimowego wejścia na szczyt Gaszerbrum I w masywie Karakorum. 31 lipca 2012 r. zaś ukoronował swoje osiągnięcia i jako jeden z nielicznych Polaków zdobył Górę Gór – nieosiągalne K2.

Uczestnik i zdobywca pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak w 2013 r. Uczestnik wyprawy nową drogą na Kanczenczongę w 2014 - wraz z Denisem Urubką i Alexem Txikonem. Szczyt zdobył Denis Urubko, Adamowi i Alexowi nie udało się. W tym samym składzie wyjeżdżają w połowie grudnia na zimową wyprawę na K2.

Adam opowie o wyprawie na Kanczenczongę oraz o planach na K2.


VALHALLA

Valhalla "Valhalla", czwarty film teamu Sweetgrass Productions, jest baśnią o poszukiwaniu utraconej w dzieciństwie wolności. Ten film przekracza granice kina narciarskiego. Robi to w oryginalnym stylu, otwierając oczy i poruszając serca miłośników dobrych historii.

W "Valhalli" zobaczycie dużo ostrego narciarstwa i sekwencji snowboardowych, ale też wyruszycie z bohaterem w podróż na Północ w poszukiwaniu zaspokojenia, zrozumienia i miłości wśród najgłębszych śniegów na naszej planecie. Czekają was niezwykłe ujęcia freeridowe i snowboardowe oraz eksplozja koloru, intrygujące postacie i poetycka nostalgia.

Na XIX Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku-Zdroju (2014) film zdobył nagrodę za najlepszy film o sportach zimowych.

NORTH OF THE SUN

North of The Sun Inge Wegge (lat 25) i Jørn Ranum (lat 22) postanawiają spędzić 9 miesięcy mroźnej norweskiej zimy w odległej i bezludnej zatoce na wyspie położonej na dalekiej północy, na wybrzeżu Atlantyku. Zbudowali na plaży chatkę z drewna i innych materiałów wyrzuconych na brzeg przez ocean. Żywili się przeterminowanym i przecenionym jedzeniem z supermarketów.

Ale wzięli ze sobą dwie najważniejsze rzeczy: deski do surfowania. Okazuje się, że odległa zatoka ma wielki sekret: jedne z najlepszych na świecie fale.

Na XIX Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku-Zdroju (2014) film zdobył nagrodę za najlepszy film o sportach ekstremalnych.

Ceny biletów:

15 zł - normalny
10 zł - ulgowy (studenci)

Tickets
Sales closed.