EnglishEnglish
 
22. Międzynarodowy Festiwal NON SOLA SCRIPTA - Wrocławskie Lato Organowe 2015

22. Międzynarodowy Festiwal NON SOLA SCRIPTA - Wrocławskie Lato Organowe 2015

2015-06-28 - 2015-08-23

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Szanowni Państwo,

sprawując zaszczytną funkcję dyrektora artystycznego, staram się w miarę istniejących możliwości przedstawić Państwu propozycje programowe różnorodne i bogate, zapraszając do udziału wybitnych artystów, a także promując młodych utalentowanych absolwentów polskich i zagranicznych uczelni.

Wychodząc naprzeciw często przez Melomanów wyrażanym życzeniom, utwory solowe "króla instrumentów" zabrzmią obok dzieł muzyki kameralnej lub utworów na inne instrumenty, z towarzyszeniem organów. Idea zawarta w tytule "Non Sola Scripta"  nadaje temu festiwalowi wymiar szczególny, gdzie improwizacja, w różnych wariantach, wkomponowana  jest w programy koncertów.

Formuła tego festiwalu jest również wstępną zapowiedzią cyklu koncertów, które pod nazwą "Historyczna Organostrada Dolnego Śląska" wpiszą się w kalendarz imprez ESK Wrocław 2016.

Pragnę wyrazić wdzięczność i wyrazy szacunku dla Pani Minister Kultury i

Dziedzictwa Narodowego – Małgorzacie Omilanowskiej za udzielenie po raz kolejny honorowego patronatu festiwalowi, Panu Prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi  i  P.T. Władzom Samorządowym za wsparcie i pomoc finansową w organizacji festiwalu.

Pragnę wyrazić nadzieję, że festiwal ten pozostanie na stałe w kalendarium imprez artystycznych Wrocławia, czyniąc to miasto, tak  jak to było przed laty, jedną ze stolic muzyki organowej Europy.

Przekazując Państwu niniejszy  program, pragnę  życzyć  wielu wspaniałych wzruszeń i przeżyć, życzę, aby obcowanie z muzyką w pięknym, gotyckim wnętrzu świątyni mogło nas wzbogacić i nadało barw naszej codzienności.

Profesor Andrzej Chorosiński
Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Bilety
Sprzedaż zakończona.