EnglishEnglish
 
7. Wrosound Festival 2015

7. Wrosound Festival 2015

2015-12-04 - 2015-12-05

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

W pierwszy weekend grudnia WROsound będzie miał swoją 7. Edycję  Festiwal, który definiuje brzmienie made in Wroclaw po raz kolejny proponuje program świeży i  pełen muzycznych odkryć. Na technicznie wyrafinowanej scenie Impartu wschodzące gwiazdy nowej muzyki i alternatywne projekty będą miały okazję pokazać się w wersji live, która zapada w pamięć.

 Tegoroczny lineup prezentuje smaki muzycznej podpowierzchni nie tylko Wrocławia, ale i położonych w jego bliskim sąsiedztwie rejonów dźwiękowych. W edycji 2015 pojawią się min.: odkrycie festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach Ventolin i jego live personal appearance; serwujący mieszankę elektro, dubstep’u i drum'n'bass przy użyciu żywych instrumentów Breslaux; eklektyczni Czesi z Kyklos Galaktikos czy związani z wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury postpunkowcy z Ukrytych Zalet Systemu. Nie zabraknie i w tym roku niespodzianek, absolutnych premier, enigmatycznych zjawisk czy niepowtarzalnych – bo przygotowanych specjalnie na WROsound – projektów muzycznych. 

Wciąż chcemy eksponować wrocławską scenę. Ona jest jak wciąż ewoluujący, kreatywny  organizm, w którym codziennie rodzą się nowe pomysły na dźwiękowe zestawienia. Ale szukamy artystów i poza Wrocławiem, szlakiem Odry wytropiliśmy niejeden wart uwagi projekt. – mówi Łukasz Głośny, od 2014 Dyrektor Artystyczny festiwalu i autor nowej koncepcji WROsoundu jako znacznika wyjątkowych dźwięków – Najlepszą oprawą techniczną i nagłośnieniem na najwyższym poziomie budujemy okoliczności, w których muzyka broni się już sama. Dlatego występ na scenie w Imparcie może być dla zaproszonych projektów jak stempel koncertowej jakości.

 WROsound w latach 2009-2013 odbywał się pod nazwą „Wrocławski Sound” i dotychczas łącznie zaprezentował już przeszło 90 zespołów. W tym roku wydarzenia odbywać się będą 4¬ i 5 grudnia na dwóch scenach i w przestrzeniach galerii Impartu przy Mazowieckiej 17. Więcej szczegółów na stronie 

4.12.2015 [piątek] – start 20.00

BRESLAUX
ENDY YDEN
ELECTRO ACOUSTIC BEAT SESSIONS + niespodzianka
GHOSTS OF BRESLAU
KYKLOS GALAKTIKOS (Czechy)

5.12.2015 [sobota] – start 20.00

DEAD SNOW MONSTER
ENCHANTED HUNTERS
MOIRÉ POP
STARY MALENKA
UKRYTE ZALETY SYSTEMU
VENTOLIN (Czechy)

Bilety
Sprzedaż zakończona.