EnglishEnglish
 
Felix Kubin, Rimbaud, Syny

Felix Kubin, Rimbaud, Syny
8. Avant Art Festival

czw., 1 października 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

SYNY:

Projekt znanych z Napszykłat (ale i działalności solowej) Roberta Piernikowskiego i 1988 (znanego wcześniej jako Etamski): surowy, korzenny hołd dla klasycznego hip-hopu. Przepuszczony przez psychodeliczny filtr, ciężki, filmowo-hipnagogiczny zlep, w warstwie tekstowej czerpie z fermentu ulicy, przerzucając refleksje społeczne strzępami bieżących relacji. Szczera i bezpośrednia wypowiedź, odrzucająca murszejący sztafaż "nowoczesnego" hiphopu spod znaku drogich samochodów i tanich rozbieranek.

RIMBAUD:

Kooperacja z gatunku nieoczywistych, zawiązana przez artystów wywodzących się z pozornie odległych obszarów estetycznych: Tomasza Budzyńskiego, Michała Jacaszka i Mikołaja Trzaskę. Swoista wrażliwość metafizyczna twórców zaangażowanych w projekt sprawia jednak, że ten elektroniczno-saksofonowo-wokalny konglomerat nabiera barw intensywnie ciemnych, odbijających twórczość dekadenckiego patrona. Nastroje schyłkowe, wizyjne emanacje, skrajne emocje: przy zachowaniu charyzmy i sznytu każdego z zaangażowanych.

FELIX KUBIN:

Syntezatorowa twórczość maniakalna: od inspirowanych ADHD „nowofalowych” juweniliów (Die Egozentrischen 2) po twórczość bieżącą: sci-fi electro pop, apokalipsis-disco, kwaśna retrofuturystyka. Silne inklinacje Neue Deutsche Welle sąsiadują tu z wpływami Kraftwerk, muzyki konkretnej, ścieżek dźwiękowych do filmów grozy oraz muzakowego kiczu, w nieco dadaistycznej formule burząc bariery między muzyką pop a czymś o wiele poważniejszym. Artysta ma na koncie współpracę z takimi polskimi twórcami jak Wojtek Kucharczyk czy Mitch & Mitch.

Time table:

20.00 Rimbaud [PL]
21.00 Felix Kubin [DE]
22.00 Syny [PL]

Bilety
Sprzedaż zakończona.