EnglishEnglish
 
Kinsky, Alameda5, Dean Blunt, M.E.S.H., Tomek Hoax, b2b Rhythm Baboon

Kinsky, Alameda5, Dean Blunt, M.E.S.H., Tomek Hoax, b2b Rhythm Baboon
8. Avant Art Festival

pt., 2 października 2015, 20:30

Dworzec Świebodzki
pl. Orląt Lwowskich 20b
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

KINSKY:

Reaktywowana po latach warszawska formacja transgresywna: personalnie powiązana z Marchlevskim i Mvlticide, inspirowana Ernstem Blochem, Theodorem Adorno, Heglem i szerokim spektrum muzyki wytwarzającej najwyższe napięcia psychosomatyczne. Na płaszczyźnie brzmieniowej precyzyjna, wydajna i bezprecedensowa fuzja ekstremalnych form death/math metalu, tzw. muzyki industrialnej oraz współczesnej. Zespół - "generator symboli", fenomen bez epigonów, opanowane szaleństwo.

M.E.S.H.:

Kalifornijski expat, funkcjonujący w Berlinie jako część kolektywu Janus. Związany z poszukująco-eksperymentalną wytwórnią PAN, w swojej działalności zmierza ku kolizji hiphopowych i klubowych beatów, przemysłowych plam, IDMowych trików, potężnego basu, nie stroniąc od ambientalnych faktur. Podprogowy, emocjonalny i nieco kinematograficzny w wyrazie szum informacyjny cynicznej ery postindustrialnej.

ALAMEDA 5:

Rozszerzone wydanie międzymiastowego kolektywu improv-rockowego Alameda Trio, personalnie związanego z takimi projektami jak Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Jachna/Buhl, T'ien Lai czy Hati. Z wykorzystaniem transowej synergii dwóch perkusistów, zespół odrywa się od rockowego paradygmatu, zagłębiając się w rejony improwizacji i eksperymentu. Inspirowani literaturą i filmem science-fiction, projekt proponuje psychodeliczną podróż, nasuwającą skojarzenia z niemieckim kosmische krautrockiem w najlepszym wydaniu.

DEAN BLUNT:

Doskonale pamiętany z zeszłorocznej edycji Avant Art Festival, znany również z duetu Hype Williams artysta postmodernistyczny, w sposób zawodowy uprawiający dekonstrukcyjne gry i zabawy z konwencjami muzyki popularnej. Chamber pop, post-hiphopowe beaty, elementy folk-rocka, dub, americana współistnieją tu harmonijnie w ciemnej, melancholijnej sieci. Ekstrawagancki, świeży i intrygujący dowód wartości odżywczych muzycznego synkretyzmu.

Time table:

20.30 Alameda5 [PL]
21.45 Kinsky [PL]
23.00 Dean Blunt [GB]
00.15 M.E.S.H [US]
01.30 Tomek Hoax (Avant crew) b2b Rhythm Baboon (Polish Juke)

Bilety
Sprzedaż zakończona.