EnglishEnglish
 
duo ITAKO: Kazuhisa Uchihashi (muzyka) i Yuko Kaseki (taniec) (JP)

duo ITAKO: Kazuhisa Uchihashi (muzyka) i Yuko Kaseki (taniec) (JP)
Avant Art Festival 2017 Wrocław

pt., 13 października 2017, 20:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

ITAKO (JP)

ITAKO –  spektakl performatywny zrealizowany przez duet Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashi. Yuko Kaseki uzyskała status uznanej tancerki butoh i choreografki, zakładając w 1995 roku swój własny zespołów ‘dance company cokaseki’, a następnie uczestnicząc w licznych projektach o charakterze artystycznej kolaboracji na wielu scenach świata. Jej tanecznemu występowi wtóruje muzyka gitarzysty Kazuhisy Uchihashiego,  wywodzącego się z undergroundowego zespołu noise Ground Zero, którego utwory mają charakter improwizacyjny. Tytuł spektaklu nawiązuje do tradycji szamanistycznych, praktykowanych w północnej części Japonii, przede wszystkim w regionie Tōhoku, gdzie u podnóży góry Osore, w pobliżu jeziora Usori – legendarnego wejścia do jednego z buddyjskich piekieł, niewidome szamanki itako wpadają w trans, przekraczając barierę teraźniejszości i przeszłości, nawiązują kontakt ze światem zmarłych.

Kazuhisa Uchihashi (JP)

Znacząca postać japońskiej i światowej improwizacji – znany ze współpracy m.in. z Peterem Brötzmannem, Derekiem Bailey czy Zeeną Parkins gitarzysta konsekwentnie burzący międzygatunkowe podziały. Na AAF poprowadzi warsztaty oraz wystąpi z tancerką Butoh Yuko Kaseki.

Jedna z najbardziej istotnych i wpływowych postaci japońskiej i światowej improwizacji. Aktywny od lat 80., współpracował do tej pory z takimi artystami jak m.in. Peter Brötzmann, Derek Bailey, Tatsuya Yoshida czy Fred Frith. W swojej twórczości przetwarza wątki charakterystyczne tak dla improwizacji, jak i jazzu, bluesa, country czy noise, poprzez niwelowanie gatunkowych granic poszerzając pole artystycznej ekspansji. Na AAF poprowadzi warsztaty oraz wystąpi z tancerką Butoh Yuko Kaseki.

Bilety
Sprzedaż zakończona.