EnglishEnglish
 
Maria Jiku (JP), Porter Ricks (DE)

Maria Jiku (JP), Porter Ricks (DE)
Avant Art Festival 2017 Wrocław

śr., 27 września 2017, 20:00

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Maria Jiku (JP/DE)

Artystka dźwiękowo-wizualna, przenosząca BDSM na płaszczyznę muzyki. W swojej twórczości łączy industrialne rytmy, krzyk i brzmienia syntezatora, kombinując je z dźwiękami, jakie wydaje bat uderzający o ludzką skórę, metal i inne obiekty.

BDSM przeniesiony na płaszczyznę muzyczną. Industrialne rytmy, krzyk, syntezator, dźwięki bata uderzającego o ludzką skórę, metal i inne obiekty. Występom (performance) towarzyszy adekwatny podkład wizualny, zebrany przez artystkę podczas własnych sesji BDSM. Wycieczki w ciemne strony świadomości, poszukiwania rytualne, sadyzm/masochizm i duchowość.

Porter Ricks (DE)

Legendarny projekt techno Thomasa Könera i Andy Mellwiga. Do ich dorobku w postaci albumów Chain Reaction (1996) i Mille Plateaux (1997) w 2017 roku dołączył trzeci album studyjny „Shadow Boat, wydany przez Tresor Records. Köner pracowuje jako inżynier dźwięku i artysta - wystawiając się m.in. Centrum Georges Pompidou i Luwrze. Wśród kolaboracji Mellwella znajdziemy jego współpracę z Kevinem Shields w "My Bloody Valentine" czy Pete’em Kember w Spacemen 3. Jednak to projekt Porter Ricks jest niewątpliwie głównym elementem ich kariery muzycznej, który odcisnął swoje piętno na eksperymentalnie zabarwionym, pulsującym techno. Ich ponowne pojawienie się na scenie po 17 latach hibernacji było ważnym wydarzeniem w historii muzyki elektronicznej.

Bilety
Sprzedaż zakończona.