EnglishEnglish
 
Shins-K (JP), Powell (UK), Regis (UK), Baby Meelo (PL)

Shins-K (JP), Powell (UK), Regis (UK), Baby Meelo (PL)
Avant Art Festival 2017 Wrocław

sob., 30 września 2017, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

Shins-K (JP/DE)

Japoński DJ/producent, określający się jako „dubstractic junglist”: izotopowej ciężkości pętle i linearne basy tworzą tu tło dla precyzyjnych operacji cięcia i skrawania.

Dubstractic Junglism: osiadły w Berlinie japoński DJ i producent porusza się w rejonach określonych z jednej strony przez IDM pokroju Autechre, z drugiej zaś przez ponurą, postprzemysłową architekturę dźwiękową projektów tyou Vatican Shadow. Płynnie prześlizguje się między ścieżkami wytyczonymi dla gatunków takich jak hip-hop, techno, dub, drum'n'bass, uzupełniając powyższe inspiracjami płynącymi z muzyki Wschodu.

Powell (UK)
Brytyjski, kwaśny ekstrakt w beatowych odcieniach, o nieco cut-upowym IDM-uroku. Muzyka do tańca eksperymentalnego.
Czerpiący inspiracje z acid, techno, punk i zacierający granice między tymi gatunkami, londyński DJ i producent od początku dekady umacnia i potwierdza swoją pozycję na niwie muzyki elektronicznej. Nie tracąc na walorach imprezowych, twórczość jego pozostaje odarta z ozdobników, surowa, w niespodziewany sposób meandrująca – zachowując właściwe parametry zabawowe. Koktajl silnie zakwaszony, beaty odpowiednio gęste i głębokie, cięcia, skrawanie i inne cut-upowe zabiegi tworzą szklarniowe warunki do tańca eksperymentalnego. P.S. Nie znosi go sam Steve Albini.

Regis (UK)

Klasyk brytyjskiego techno o odcieniu przemysłowym i założyciel wytwórni Downwards: wyczuwalne inspiracje wczesnym UK-industrial, silna redukcja brzmieniowa, miejskie hipnotyzmy.
Aktywny od ponad dwóch dekad założyciel (w 1993 - wraz z Peterem Huttonem aka Female) wpływowego labelu Downwards z żelazną konsekwencją i w niezliczonych inkarnacjach badający potencjał techno w jego przemysłowych odcieniach. Zakorzeniony w (post-)industrial lat '80, brytyjski DJ i producent bada warunki wyjściowe dla wielopłaszczyznowej redukcji i przestrzenie hipnagogiczne, które, nie tracąc potencjału tanecznego, pozostają bezkompromisowe, synestezyjne, hipnotyczne.
Baby Meelo (PL)
Baby Meelo to producent, DJ, dziennikarz muzyczny, redaktor radiowy. Związany z kolektywami promotorskimi regime brigade i Polish Juke, Debiutanckie Milky Wayz EP  to szereg inspiracji estetyką lat 90. i uliczno-tanecznym stylem, zamkniętym w brzmieniu hip-hopu. Artysta występuje również pod aliasem 61st Draft Pick.
Bilety
Sprzedaż zakończona.