EnglishEnglish
 
Avant Art Festival 2017 Wrocław

Avant Art Festival 2017 Wrocław

2017-09-27 - 2017-10-13

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Jubileuszowa, dziesiąta już edycja Avant Art Festival programowo oraz koncepcyjnie stanowi pomost pomiędzy ideą rozwijaną w poprzednich jego wydaniach a konsekwencją rozwoju cyklu, za zadanie stawiającego sobie nieodmiennie możliwie jak najszerszą prezentację muzyki i sztuki eksperymentalnej i awangardowej. AAF 2017, poza Wrocławiem (27.09-13.10), ze zmodyfikowanym programem odbywać się będzie również w Warszawie (02.10-11.10). Tym razem prezentacje muzyczne, performatywne i filmowe koncentrować się będą na fenomenach dźwiękowych i wizualnych, które – często  ekstremalnie, a zawsze bezkompromisowo – operując na obrzeżach i stykach gatunków, w drodze redukcji / transgresji ekspandują je w nowe rejestry. W ramach tegorocznej odsłony wydarzenia zaprosimy też na kolejną edycję przeglądu sztuki japońskiej pod nazwą Avant Art Festival Japan 2. edition.

Począwszy od techno-kontyngentu, przez jazz/improv eksploracje, fuzje międzygatunkowe, aż po eksperymenty o charakterze ideowo-produkcyjnym i festiwalowe autoreferencje, program AAF 2017 można ująć jako logiczną kontynuację starych oraz inicjację nowych wątków. Wśród artystów, którzy zagrają na 10. edycji festiwalu we Wrocławiu, znajdą się m.in: austriacki zespół Radian czy Regis ze swoją - bazującą na industrialu - techno-redukcją, zaś Powell zaprosi publiczność na brutalne disco-eksploracje.W programie AAF pojawi się również wszechstronny eksperymentator Oren Ambarchi, znany ze składu Syny Piernikowski oraz reaktywowana po latach legendarna jassowa formacja Łoskot.

W ramach przeglądu japońskiego usłyszymy kultowy zespół Melt Banana, jak i Ryo Murakami, Marię Jiku oraz Shins-K, który zaprezentuje japoński techno-dub w wariantach psychoaktywnym i tellurycznym; w spektaklu taneczno-muzycznym wystąpi zaś duet ITAKO, czyli Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashi. Avant Art Festival Japan 2. edition otworzy natomiast wernisaż Instalacji dźwiękowej „objects migration 02” Ryoko Akama.

Ponadto zaprosimy na przegląd filmowy, a w nim m.in. “One More Time with Feeling” – dokument o zespole the Bad Seeds i Nicku Cave z 2016 roku. 

Sfinansowano ze środków Miasta Wrocław oraz EU-Japan Fest
Współrganizator: Biuro Festiwalowe Impart 2016 

Partnerzy:

Austriackie Forum Kultury
Kino Nowe Horyzonty
Zajezdnia Dąbie Czasoprzestrzeń
Pracownia Małych Instrumentów

Bilety
Sprzedaż zakończona.