EnglishEnglish
 
Festiwal Wachlarz 2016

Festiwal Wachlarz 2016

sob., 21 maja 2016, 10:00

Kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Festiwal Wachlarz

Od samego początku Wachlarz stawia na trzy rzeczy:

– spotkaniom zawsze towarzyszy jakiś temat/klucz,
– łączymy trzy światy – Podróże, Reportaż oraz Internet,
– zupełnie inna formuła prezentacji od innych festiwali.

Do tego idea odbywania się w różnych miastach ma też zmuszać do podróży. Sam Wachlarz też jest w drodze. Choć byłoby łatwiej organizować go co roku w tym samym miejscu, to lubimy, gdy uczestnicy pojawiają się w różnych miastach. Dołączają też nowe osoby. Pierwotnie Wachlarz nazywaliśmy spotkaniem, ponieważ ważny jest dla nas kontakt pomiędzy uczestnikami a prelegentami. Żadnych barier.

Wachlarz 2016 będzie jedną z imprez Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Nieznane Światy

To temat Wachlarza 2016. Z pozoru brzmi bardzo podróżniczo, ale niech te pozory Was nie zmylą. Wywodzimy się z podroży, ale nie na darmo łączymy też Internet oraz Reportaż. W tym roku skupimy się nie tylko na mniej znanych światach geograficznych, lecz także tych poza Ziemią. Do tego mamy też światy wirtualne oraz społeczne. Na tych wszystkich światach skupimy się podczas edycji 2016, która objęta jest patronatemEuropejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Wystąpią: 

Aleksandra Gumowska, Renata Koper, Wojtek Jagielski, Maciej Moskwa, Marzena i Krzysiek Wystrachowie, Kasia i Maciek Marczewscy, Michał Kędziora, Bogdan Logvynenko, Marcin Ogdowski. 

Formuła

Prezentacje podczas głównego dnia trwają około 17-20 minut. Każda z nich ma temat. Prosimy prelegentów, by na nowo spojrzeli na swoje podróże, żeby dopasowali opowieść do głównego tematu. 20 minut to mało, szczególnie, gdy spojrzymy na formułę tradycyjnych slajdowisk. Z drugiej strony nazwa „Wachlarz” zobowiązuje. Chcemy Wam dać spektrum spojrzenia na temat. Zainspirować, zmusić do myślenia. Czasem zobaczycie świetną prezentację, z której przesłaniem się nie zgodzicie. Bo nie trzeba, ale warto znać inny punkt widzenia.

Bilety
Sprzedaż zakończona.