EnglishEnglish
 
Getaway Festiwal

Getaway Festiwal

2019-05-17 - 2019-05-19


Komunikat organizatora

Bilet/karnet jest ważny dla jednej osoby. Przy wejściu będzie wymieniony na opaskę upoważniającą do wielokrotnego wstępu na teren imprezy.
UWAGA! Zdjęcie opaski oznacza rezygnację z udziału w imprezie!
Opis

Getaway Festiwal to spotkanie ludzi, dla których życie jest przygodą, ale też dla tych, którzy chcą zrobić pierwszy krok w jej kierunku. Dla miłośników weekendowych wypadów za miasto, podróżników, amatorów sportów ekstremalnych. Dla tych, którzy czują, że w biurach i mieszkaniach zaczyna im być za ciasno, i dla tych, którym hasło "outdoor" kojarzy się z czymś bardzo konkretnym.

Chcemy, aby Ci wszyscy ludzie spotkali się w Poznaniu i wymienili doświadczeniami. Na naszym festiwalu będzie miejsce, by posłuchać historii gwiazd polskiego outdooru, ale też by samemu spróbować czegoś, na co do tej pory nie mieliście odwagi lub z czym się po prostu nie spotkaliście. Czekają na Was prelekcje, warsztaty, pokazy filmowe. Będzie można dowiedzieć się, czym jest outdoor w teorii i na własnej skórze poczuć, czym jest w praktyce.

Getaway Festival ma być impulsem, który popchnie Was w góry, do lasu, nad rzekę. Ma być początkiem Waszej podróży!

Zapraszamy na pierwszy w Polsce festiwal outdoorowy!

Zapraszamy na GETAWAY!

Bilety
Karnet normalny/ulgowy

Karnet 3-dniowy normalny/ulgowy na Festiwal Getaway w dniach 17-19 maja 2019.
Karnet ulgowy przysługuje uczniom i studentom za okazaniem ważnej legitymacji.

  • wejście na wszystkie wydarzenia festiwalowe – trzy dni pełne prelekcji, spotkań z gośćmi, warsztatów, testów sprzętów, expo
  • kino festiwalowe - nagradzane filmy outdoorowe
  • WartaCamp – opcja noclegu pod namiotami dostępna tylko dla karnetowiczów
  • możliwość wykupienia udziału w warsztatach aktywnych (wspinaczkowe, technik jaskiniowych, kajakowych, joga na SUPach) – tylko dla posiadaczy karnetu, limitowana liczba miejsc
  • możliwość wzięcia udziału w spływie kajakowym, limitowana liczba miejsc

Aby wziąć udział w wymienionych wydarzeniach prosimy wybrać je z listy poniżej.


Kategoria Cena (szt.) Liczba
• Karnet normalny 95,00 PLN
• Warsztaty wspinaczkowe 30,00 PLN
• Warsztaty technik jaskiniowych 30,00 PLN
• Wartacamp 2os. 80,00 PLN
• Spływ kajakowy 40,00 PLN

Kategoria Cena (szt.) Liczba
• Karnet ulgowy 75,00 PLN
• Warsztaty wspinaczkowe 30,00 PLN
• Warsztaty technik jaskiniowych 30,00 PLN
• Wartacamp 2os. 80,00 PLN
• Spływ kajakowy 40,00 PLN

Bilety jednodniowe

Upoważniają do udziału w prelekcjach, pokazach filmów, warsztatach odbywających się na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej


Kategoria Cena (szt.) Liczba
Bilet jednodniowy - piątek 45,00 PLN
Bilet jednodniowy - sobota 65,00 PLN
Bilet jednodniowy - niedziela 45,00 PLNPozostałe bilety

Kategoria Cena (szt.) Liczba
Spływ kajakowy 65,00 PLN
Koszulka 59,00 PLN
Koszulka dla dziecka 39,00 PLN
Warsztaty szybowcowe 50,00 PLNWarsztaty wspinaczkowe

Wspinacze od lat przesuwają granicę tego, co możliwe, ale zarówno ci, którzy podbijają Himalaje, jak i ci, którzy pokonują drogi z chwytami na jeden palec, zaczynali tak samo – od ścianki wspinaczkowej w swoim mieście. Jeśli chcesz więc zrobić pierwsze kroki w pionowym świecie, GETAWAY Festiwal będzie ku temu świetną okazją!
W sobotnie i niedzielne przedpołudnie zabierzemy Was na warsztaty na BlokLine. Zajęcia podzielone na początkujących i już wspinających się. W cenie wstęp na ścianę, niezbędny sprzęt, instruktor. Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja miejsca możliwa tylko podczas kupowania karnetu na Getaway Festiwal.


Warsztaty technik jaskiniowych

Mówią Ci coś nazwy: Shunt, Croll, Rolka i Małpa? Jeśli nie, to ekipa z Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego chętnie nauczy Cię jak poprawnie używać tych przyrządów. W czasie warsztatów opanujesz technikę podchodzenia i zjazdu na linie, która może przydać Ci się nie tylko w jaskini. Warsztaty odbywają się w sobotnie przedpołudnie na ścianie wspinaczkowej BlokLine. Dokładne godziny będą podane na stronie www. Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja miejsca możliwa tylko podczas kupowania karnetu na Getaway Festiwal.


Spływ kajakowy

Poznaj Poznań z perspektywy rzeki!
Zapraszamy na spływ kajakowy z Puszczykowa do centrum Poznania. Niezależnie od doświadczenia, wieku i umiejętności zapraszamy na niecodzienny spływ kajakowy Wartą. Warta to rzeka spokojna, ale też pełna uroku, spędź przedpołudnie na wodzie. Już dziś kup bilet na spływ, liczba miejsc w kajakach jest ograniczona.
Uwaga - Bilet nie obejmuje transportu do Puszczykowa. Z Poznania organizowany będzie wspólny wyjazd PKP. Szczegóły na stronie internetowej wydarzenia.


WartaCamp 2os.

Niezwykły nocleg w samym centrum miasta, ale tuż nad rzeką. Zapraszamy na Warta Camp rodzin, zakochanych i tych co potrzebują noclegu po pełnym dniu aktywności Getaway. Nocleg pod gwiazdami, i trochę w świetle miasta, z płynąca rzeką nie opodal – to przygoda i szansa, która nie zdarza się często. Już teraz zarezerwuj swoje miejsce na Warta Camp.
Zapewniamy rozstawione namioty, możliwość testowania sprzętu turystycznego, dostęp do WC, przyjemne towarzystwo.
Uwaga! Cena obejmuje całą, dwuosobową sypialnię - jeden wykupiony bilet umożliwia spanie dwóm osobom, na dwie noce. Udział w WartaCamp można wykupić tylko podczas kupowania karnetu na Festiwal.


Warsztaty szybowcowe

Od dawien dawna marzysz o lataniu, ale nie zrobiłeś jeszcze nic w tym kierunku?
Chciałbyś obejrzeć to wszystko z bliska i postawić pierwszy krok na drodze do zostania prawdziwym pilotem? A może po prostu zastanawia Cię, jak to możliwe, że szybowiec lata, mimo że nie ma silnika?
Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi – „Tak”, to możesz czuć się zaproszony na Warsztaty Szybowcowe. Na zajęciach prowadzonych przez młodych pilotów szybowcowych z Aeroklubu Poznańskiego dowiesz m.in. jak to lata, dlaczego pogoda jest taka ważna w sporcie szybowcowym oraz usłyszysz historie wielkich polskich szybowników. Oprócz części teoretycznej planowana są również zajęcia praktyczne, podczas których będziesz mógł wykonać jedno z prostych ćwiczeń, przez które wszyscy przechodzimy w trakcie szkolenia.
Szczegóły wydarzenia: konieczna jest wcześniejsza rejestracja ze względu na ograniczoną ilość miejsc (16). Warsztaty odbywają się 18 maja na lotnisku Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy o godzinie 10:15. Godzina rozpoczęcia jest dostosowana do pociągu odjeżdżającego ze stacji Poznań Główny o 9:50-wysiąść należy na stacji Ligowiec. Czas trwania warsztatów to 2 godziny.