EnglishEnglish
 
Hultaj Festival 2019

Hultaj Festival 2019

2019-07-26 - 2019-07-28
( start festiwalu: pt. godz. 18 )


sprzedaż zakończona
Opis

Muzyka w magicznym miejscu, czyli Hultaj Festiwal w Pałacu Gorzanów. Bez nadęcia i zadęcia. Inaczej niż wszędzie. W dniach 26-28 lipca w sercu ziemi kłodzkiej, na Dolnym Śląsku, odbędzie się druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia. W programie m.in. Maciej Maleńczuk, BOKKA, Agressiva69 i Księżyc, a także Szmaty, Torteks, HelloYak, Vojto Monteur, Sitartronic, Salto, Studium Instrumentów Etnicznych, ŻAL i Edward Powell.

Aż 3 dziedzińce, 180 pokoi i 8 hektarów ogrodu – imponująca przestrzeń i renesansowo-barokowa tożsamość Pałacu Gorzanów nadają mu aury tajemniczości i magii. To tutaj odbędzie się druga już edycja festiwalu dedykowanego ambitnym hultajom, ludziom ciekawym świata, szukającym inspiracji i relaksu.

BOKKA, lutnik Powell i rockabilly z Kolumbii - Festiwal bez sztywnych ram.

Na trzech scenach – Dziedzińcu, Nimfeum i Silent Stage – wystąpią artyści, których łączy jeden wspólny mianownik – nie dają się zaszufladkować. Obok projektów znanych i cenionych pojawią się te, które dopiero warto odkryć. – Nie chcieliśmy powoływać do życia kolejnego festiwalu muzycznego z przewidywalnym line-upem. Postanowiliśmy ściągnąć najbardziej nieokiełznanych, szczerych i prawdziwych artystów. Bez zbędnego nadęcia – mówią zgodnie organizatorzy Hultaja. W Pałacu Gorzanów wystąpią zatem Maciej Maleńczuk z muzyką do filmu „Mocny człowiek” (reż. Henryk Szaro; Polska, 1929), zespół Księżyc ze swoim psychodelicznym minimalizmem, BOKKA oraz prekursorzy polskiej muzyki industrialnej Agressiva69.

Ponadto pojawi się dużo Etno. Po magicznej atmosferze NIMFEUM z zeszłego roku postanowiliśmy dać Wam dużo etno i folku. Wielu z Was czeka zapewne na legendarny Księżyc, który to zagra w jednej z pałacowych sal koncertowych - to będzie wydarzenie DZIEJOWE dla tych strych ścian. Na scenie w naszym pawilonie uciech zadebiutuje nowy projekt artystów związanych ze Studium Instrumentów Etnicznych - DYM, pojawi się - i tutaj jesteśmy ogromnie ciekawi - Edward Powell. Z tej samej części świata -czyli Czeskiej Republiki przyjadą bębny i Afryka - zespół Camara. 

Śpieszymy poinformować, że wróci do nas nasz ukochany ambasador - Sitartronic! On także wystąpi w NIMFEUM.

Scenę w pawilonie domkną wspaniali gitarzyści solowi - Kuba Duda - wprowadzi nas w Jarmusch'owe rejony oraz - to także NOWOŚĆ - Vojto Monteur, który właśnie wydał płytę Glow/Ambient Works, która zabierze Was do innej krainy.

Sceny Źródło i Morfogeneza

W tym roku Hultaj nie idzie spać! Zadbają oto sceny na głównym dziedzińcu, które dadzą możliwość tańczenia do rana przy elektronicznych bitach. W piątek scenę przejmuję ŹRÓDŁO - to ludzie związani z piwnicą wrocławskiej Wyspy Tamki, kolektywami WKURV i wszystkim co tam się je. Na scenie Źródło wystąpią m.in.  MŁYN, Horsy, Clockwork Totem, XDZVØNX, LAUFR i inni. 

Drugą sceną jest znana wszem i wobec wśród fanów psytrance'ów MORFOGENEZA - która odbędzie się w sobotę. 

Na terenie festiwalu znajdzie się także kino

Na ekran trafi siedem krótkich metraży między innymi "Heimat" Emi Buchwald, przepiękne "Rzeczy Osobiste" Zuzanny Plisz, czy rozczulające "Szeptunki" Nastazji Gonery. Ponadto nie zabraknie warsztatów, jogi i medytacji. Na terenie festiwalu staną stoiska, będzie super kuchnia. Na terenie festiwalu będzie super sklep z płytami - wrocławski Brussels Shop! 

Festiwal ma luźną atmosferę, bez reklam i ściemy.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: http://hultajfestiwal.pl
Facebook: https://www.facebook.com/HultajFestiwal/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/251510285447765/


LINEUP

Piątek:

Agressiva 69
Żal
Torteks
Księżyc
Camara
S.I.E.
Edward Powell
Minna Mura
Scena Źródło

Sobota: 

Di.Aria
Szmaty
Maleńczuk (do filmu)
Hello Yak
Ślina
DYM
Vojto Monteur
Sitartronic
Scena Morfogeneza

Niedziela:

Salto
Sir Robin&The Longbowmen
BOKKA
Edward Powell
Kuba Duda

Pełen lineup znajdziesz na: http://hultajfestiwal.pl/lineup`


Ceny biletów

180 zł - karnet trzydniowy (karnet + pole namiotowe + wszystki atrakcje w cenie)
80 zł - bilet jednodniowy (wszystkie atrakcje w cenie)

Informacje

Od pierwszej edycji pole namiotowe przy Pałacu Gorzanów uchodzi za bajkowe - zlokalizowane jest w lesie, wśród pałacowych wzgórz. Z Wrocławia do Gorzanowa dojechać można bezpośrednio Kolejami Dolnośląskimi. Stacja znajduję się 300 metrów od Pałacu, który serio jest wyjątkowy. 

Bilety
Sprzedaż zakończona.