EnglishEnglish
 
III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

2015-09-24 - 2015-09-27

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Tuż po wakacjach, tradycyjnie już zapraszamy najmłodszych miłośników sztuki scenicznej do wrocławskiego Impartu na spotkania z teatrem w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, realizowanego po raz trzeci w ramach programu teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Odbywający się od 2013 roku we Wrocławiu Festiwal to jedyne na taką skalę, skierowane do najmłodszych wydarzenie teatralne w mieście, w którym mieszka ponad 90 tysięcy dzieci! To także wspaniała okazja dla młodych widzów do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym, artystycznym poziomie. Dwie udane edycje Festiwalu potwierdziły zapotrzebowanie na dostęp do wysokiej jakości oferty kulturalnej, dedykowanej najmłodszym. Uczestnictwo dzieci w kulturze otwiera ogromne możliwości edukacyjne, integracyjne i poznawcze. Wydarzenie to nie jest jedynie prezentacją sztuki teatralnej dla dzieci, ale też promocją jej wartości edukacyjnych, prospołecznych, mających wpływ na rozwój dziecka.

W tym roku, podczas trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, zaprezentują się następujące teatry: De Stilte (Holandia), Pocket Oxford Theatre (Wielka Brytania), Konstellasjonen (Norwegia), Koweński Państwowy Teatr Lalek (Litwa), Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla z Łodzi, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, Grupa Coincidentia (Białystok), Grupa aTOmy z Wrocławia, Soup City (Dania), Pan Ząbek, Teatr Rozrywki Trójkąt, Lalkowy Teatr Pralnia, Teatr Klinika Lalek (Wolimierz).

Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, jarmark „Dobry Design Dla Dzieci”, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Zapraszamy serdecznie!

Bilety
Sprzedaż zakończona.