EnglishEnglish
 
Łódź Tattoo Konwent

Łódź Tattoo Konwent

2016-11-26 - 2016-11-27

Nowa Hala EXPO
al. Politechniki 4
93-590, Łódź
sprzedaż zakończona
Opis

Tattoo Konwent podbije Łódź

Ponad 250 tatuatorów weźmie w ręce maszynki, by zaprezentować swoje umiejętności w trakcie 19. edycji Tattoo Konwent, która odbędzie się 26 i 27 listopada w Hali Expo, w Łodzi. Punk rock, hip-hop i elektronika to gatunki muzyczne, które królować będą na łódzkiej odsłonie konwencji. Na scenie pojawią się między innymi: kultowy zespół Dezerter oraz raper Kuba Knap. Pierwszą edycję wydarzenia w tym mieście uświetni występ połykaczki mieczy, pokaz gry na Hand Panie i performans z żywym ogniem w roli głównej.

Zajawa Tattoo Studio, JuniorINK, Azazel Mokotowska, Tattoo Fest, Od Świtu do Zmierzchu, Speak in Color to nazwy zaledwie kilku salonów tatuażu, które wezmą udział w pierwszej edycji Łódź Tattoo Konwent. 250 artystów pracować będzie na pełnych obrotach, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w jednej z 11 kategorii konkursowych. Jury wybierze między innymi: najlepszy tatuaż realistyczny, graficzny czy neo tradycyjny. Zmagania artystów obserwować będzie można w strefie wystawienniczej, gdzie znajdą się również stanowiska z biżuterią do piercingu i sprzętem do tatuowania oraz boks Banana-INK. 

Ogniem i mieczem

Scena główna należeć będzie nie tylko do konkursowiczów, ale także do alternatywnych artystów i muzyków. Program artystyczny otworzy pokaz TIKANGA, podczas którego kierująca kolektywem Bandit Queen Circus Agata Piesiewicz wcieli się w rolę igrającej z ogniem szamanki. Podczas przedstawienia utrzymanego w klimacie magicznego obrzędu nie zabraknie zaskakujących, ognistych sztuczek. Kolejną, elektryzującą kobietą, która pojawi się na scenie festiwalu tatuażu będzie Maryanne Magdalen, specjalizująca się w starożytnej sztuce połykania mieczy. Podczas przygotowanego przez artystkę, okraszonego dozą czarnego humoru show, można zobaczyć także takie ryzykowne tricki jak połykanie ognia czy szkła. Mimo niebezpiecznej profesji Maryanne emanuje kobiecą elegancją, która przyciąga wzrok niejednego mężczyzny. Spokojniejszy klimat zapanuje w czasie pokazu Hand Panningu. Dzięki Marcinowi Jaskowskiemu, jednemu z nielicznych posiadaczy unikatowego Hand Pana,  publiczność usłyszy niesamowite, delikatne dźwięki jednego z najmłodszych instrumentów świata.

Festiwal dla małych i dużych

W programie dwudniowego wydarzenia po raz kolejny znajdzie się Barber EXPO, chętnie odwiedzane przez męską część uczestników festiwalu. Profesjonalni fryzjerzy i golibrody od kilku edycji dbają o fryzury i zarost panów gustujących w stylu retro. Podczas Tattoo Konwent nigdy nie brakuje dobrego jedzenia i rzemieślniczego piwa. Na festiwal tatuażu zjadą się takie food tracki, a wśród nich: PAPUVEGE, FitFat, PICKUP Burger i inni. W przestrzeni Hali EXPO obejrzeć będzie można wystawę z serii Sztuka i Tatuaż. Ekspozycja „Black 13” składa się z czarno-białych prac, wykonanych tuszem, ołówkiem lub cienkopisem przez 13 tatuatorów. Nie zabranie też atrakcji dla fanów motoryzacji. W strefie Hot Ball stacjonować będą oldschoolowe jednoślady, hot rody, amcary i wyjątkowy pickup. Obok maszyn staną również steampunkowe rzeźby. Najbardziej w oczy rzuci się z pewnością 250 kilogramowa podobizna dzika.  Strefa modowa jak zwykle zaobfituje w oryginalną odzież i gadżety, autorstwa polskich projektantów. Organizatorzy Tattoo Konwent zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu również rodziców. Specjalnie dla najmłodszych uczestników przygotowano bezpłatną strefę animacyjną, a dzieci poniżej 12 roku życia biorą udział w wydarzeniu za darmo.

Muzyczne atrakcje dla buntowników

Oba dni imprezy zakończą koncerty w klimacie punk rocka lub hip-hopu. W sobotę pod sceną powinni pojawić się wszyscy miłośnicy polskiej alternatywy. Specjalnie dla nich zagra Dezerter, Bulbulators i Royal Spirit. W niedzielę scenę opanują hip-hopowi gracze. Kuba Knap, ceniony reprezentant młodego pokolenia raperów zagra swój przedpremierowy koncert. Wcześniej przed publiką zarapuje Kartky. Przez cały dzień trwania wydarzenia, ze sceny pobrzmiewać będą sety w wykonaniu DJ’a MONO. Na Tattoo Konwent zagra także DJ Matyz i PZG. 

Wszelkie nowości znajdziecie na naszych stronach:

http://lodz.tattookonwent.pl/
http://www.facebook.com/TattooKonwent

Bilety:

Bilet jednodniowy - 35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu festiwalu
Bilet dwudniowy - 45 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu festiwalu
Bilet VIP - 200 zł

Dzieci do lat 12 mają zapewniony darmowy wstęp.
Sprzedaż w dniu festiwalu na bramce biletowej (nie prowadzimy innej sprzedaży stacjonarnej).

Bilety (1 lub 2-dniowe) uprawniają do korzystania ze wszystkich atrakacji przewidzianych podczas wybranego dnia wydarzenia.

Bilety VIP to dodatkowo możliwość wejścia do strefy VIP z darmowym cateringiem i alkoholem oraz wybrana koszulka z limitowanej serii Tattoo Konwent 2016 w naszej strefie Merch.

źródło: materiały promocyjne organizatora 

Bilety
Sprzedaż zakończona.